Кити знову можуть розмовляти під водою, адже рівень шуму в океані знизився

Фото: Unsplash by Todd Cravens
Все через те, що в період карантину кількість суден в океані помітно зменшилась.

Природа продовжує оновлюватись, поки людство перебуває на карантині через коронавірус. Вчені зафіксували, що рівень шуму в океані значно знизився, адже там стало менше суден. І від цього пощастило китам і морським ссавцям, пише The Guardian.

Висновок після свого дослідження дали канадські вчені з обсерваторії Ocean Networks Canada поблизу порту Ванкувер. Девід Барклая, доцент океанографії в Університеті Далхаузі, каже, що рівень шуму почав знижуватись ще 1 січня. Станом на 1 квітня він знизився на 4-5 децибел. 

"Ми переживаємо момент істини. У нас є можливість слухати - і такого шансу в нашому житті більше не буде", - говорить Мішель Фурне, фахівець в морській акустиці з Корнельського університету, який вивчає горбатих китів на південному сході Аляски.

Як стверджує Фурне, існує вже ціле покоління китів, які не знають, що таке тихий і спокійний океан. Вчені впевнені, що у ситуації, що склалась в океані, кити зможуть знову спілкуватись між собою під водою. А шум суден викликає у китів хронічний стрес.

Останній раз почути китів вчені могли після терактів 11 вересня. Тоді рух суден теж було призупинено і можна було вивчити тварин у спокійному середовищі. 

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту