Розміри пташок зменшуються через глобальне потепління, - вчені

Фото: Unsplash by Vincent van Zalinge
40-річне дослідження вчених - найбільше у своєму роді.

Вчені Мечіганського університету, що в США провели широке дослідження перелітних птахів. Спеціалісти виявили, що за останні 40 років пернаті стають меншими, але розмах крил збільшується, пише BBC.

Група дослідників проаналізувала майже 71 тисячу зразків птахів Північної Америки, що мігрують. Це були пернаті, які загинули після зіткнення з будівлями Чикаго. Їх тіла зберігались в Музеї природної історії імені Філда.

"Ми виявили, що майже всі види стали меншими", – сказав Брайан Вікс, доцент Мічиганського університету.

Ще вчений додав, що така реакція тварин на зміну клімату пов'язана зі зміною географічного положення та тривалістю життєвих подій (міграція й народження). Але це дослідження передбачає, що морфологія тіла є вирішальним третім аспектом.

За результатами аналізу спеціалістів, за 40 років (з 1978 по 2016 рік) довжина гомілкової кістки птахів скоротилася на 2,4%. Крила збільшились на 1,3%. Наукового пояснення, чому так сталось, на жаль, - немає. Єдиний висновок вчених - так стається через глобальне потепління. А ще дослідники стверджують факт, що менші тварини краще охолоджуються.

Додамо, що таке дослідження стало найбільшим у своєму роді. Воно показує усі наслідки глобального потепління для природи та дає розуміння того, як у майбутньому тварини будуть адаптуватись до змін клімату. 

Матерiали по темi
Нова причина передчасних пологів - глобальне потепління
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту