Саакашвілі повертається в Україну у середу

Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil
Президент Володимир Зеленський повернув екс-губернатору Одеської області громадянство.

Про те, що Міхеїлом Саакашвілі - знову громадянин України, свідчить відповідний указ №329/2019 на сайті президента:

"Внести до Указу Президента України від 26 липня 2017 року № 196 "Про припинення громадянства України Бондарєвої Т., Корнійчук О.А., Коротецького Л.О. та інших осіб" зміну, виключивши положення щодо втрати Саакашвілі Міхеїлом громадянства України", 

Саакашвілі вже встиг подякувати новому президенту України - вийшло дуже лаконічно:

"Дякую президенту Зеленському! Слава Україні!".

Очікується, що колишній президент Грузії та екс-глава Одеської облдержадміністрації прибуде в Україну у середу, 29 травня. Його колишній прес-секретар Дарина Чиж повідомила, що Міхеїл прибуде рейсом з Варшави в аеропорт Бориспіль о 17:15.

"Йод"-досьє

26 липня 2017 року тодішній президент України Петро Порошенко видав указ про позбавлення Саакашвілі (який перебував на ту мить за кордоном) українського громадянства, таким чином зробивши його особою без громадянства, оскільки грузинське громадянство він втратив у 2015 році внаслідок отримання українського. Сам Саакашвілі рішення не визнав, посилаючись на його незаконність.

12 лютого 2018 року Саакашвілі було депортовано з території України і вислано до Польщі. Проживав на батьківщині дружини в Нідерландах.

Одразу ж після другого туру виборів президента-2019 хотів повернутися в Україну, але Держприкордонслужба не побачила підстав для дозволу на його в'їзд, в заяві йшлося про заборону до 2021 року.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту