Секрети молодості та краси 50-річних: чому люди стали виглядати молодше

Разом з геронтологом, стилістом і психологом обговорюємо, чи сповільнилося біологічне старіння людини, як омолодитися без допомоги пластики і чим небезпечна гонитва за прикладом знаменитостей.

Дженніфер Лопес, Моніка Беллуччі, Демі Мур, Шерон Стоун - це лише  декілька дівчат 50+, які сприймаються набагато молодше за свій паспортний вік. А тепер до цієї категорії потрапляє ще й перша леді США - Меланія Трамп, яка 26 квітня відсвяткувала 50-річний ювілей, але досі має вигляд, як та сама модель з обкладинки, з якою колись одружився президент США.

Не будемо говорити тільки про можливості естетичної медицини, які доступні та потрібні далеко не всім. Доведено, що навіть просто здорові рівні зуби можуть допомогти омолодити обличчя на декілька років, що вже казати про правильно підібрані сукню, макіяж і зачіску.

ДУМКА СТИЛІСТА: Відчуйте дух часу, але бережіть індивідуальність

Що може зістарити або омолодити звичайну жінку і чому не варто орієнтуватися на зовнішність людей, яких ми ніколи не бачили наживо - коментує Ільяс Сахтара, ведучий програми "Місія: краса" на телеканалі "Україна":

- Меланію Трамп, Дженніфер Лопес та інших зірок, які в 50 виглядають на 30, ми сприймаємо крізь призму медіа та електронних носіїв. Наживо, наприклад, з тією ж Дженніфер Лопес ніхто з нас не спілкується. Її життя подається нам через фільтри.

Раніше не було такого засилля соцмереж, а фармакологія і косметологія перебували на зовсім іншому рівні. Тож з одного боку, зараз у зірок більше можливостей себе підтримувати, з іншого - велику роль відіграє і одяг, бажання людини стежити за трендами.

Найчастіше після 30 років низка факторів - навчання, робота, батьківство - зміщують з п'єдесталу наше бажання мати гарний вигляд. Наприклад, жінка досягла піку своєї краси в 1986 році, коли їй було 25 років. І все - зупинилася, перестала приміряти на себе щось нове, свіже, щоб відповідати духу часу. В цьому і полягає різниця між селебріті та середньостатистичною жінкою.

Зірки постійно на гребені трендів.

Вони відчувають час, з ними працюють стилісти, тому їхній образ у цілому - а не тільки обличчя - сприймається молодше, ніж їхній біологічний вік.

З якого ракурсу на Дженніфер Лопес не подивитися - вона "сучасне дівчисько" в 50 років.

Ще одна важлива річ - колір одягу.

Багато хто не ставляться до цього серйозно, але колір шкіри, її свіжість і сяйво можна коригувати, правильно підібравши гардероб.

Для українок характерний слов'янський типаж - до міри теплий, до міри холодний. І за аналогією з тим, як лід освіжає і дає людині прохолоду, холодні відтінки остуджують наш образ, сприйняття цветотипа людини. Жінка 50+, з теплим типажем шкіри і волосся, в блузі теплого відтінку буде сприйматися як дуже втомлена, "засмажена" на сонці. Колір одягу посилить її природну червоність. За моїми спостереженнями найчастіше старшим жінкам рекомендується вибирати холодні відтінки одягу й волосся.

Звісно, на сприйняття образу впливає і зачіска.

(До речі, ви звернули увагу, що майже всі "юні 50-річні" носять довге волосся? - Авт.). Найчастіше, що жінка старше, то коротше вона стрижеться. І один з головних чинників - не естетичний, а її особистий комфорт. Вона просто не хоче заморочуватися. Думає: і так нормально. Але це має доволі важкі наслідки, а потім починається депресія: чому я нікому не потрібна?

Таємниця в тому, що доглядати за собою треба до гробової дошки. Це стосується і жінок, і чоловіків. Якщо старатимешся - будуть дивіденди.

Це не означає, що слід гнатися за омолодженням. Просто важливо дбати про себе. На те, як ми старіємо впливає внутрішній стан людини, її індивідуальність. Мене радує, що в сучасному світі жінки можуть бути різними. Це прекрасно.

Резюме: що робить нас молодше?

? Фільтри соцмереж,

? Високий рівень косметології і фармакології,

? Професійний макіяж,

? Правильно підібраний одяг,

? Увага до трендів,

? Колір, який омолоджує.

? Зачіска,

? Ваша індивідуальність і внутрішній стан.

ДУМКА ВЧЕНОГО: Більше стежимо за здоров'ям - маємо кращий вигляд

Проте мати кращий вигляд стали навіть ті з нас, хто не женеться за молодістю і красою. Що ж сталося з новим поколінням? Невже біологічне старіння людини сповільнилося? На жаль, за словами вчених, це поки що не так.

- Старіння, можливо, справді відбувається трохи повільніше, але не через те, що змінилися біологічні процеси, а тому, що ставлення до свого здоров'я стало іншим, виріс рівень медицини і люди стали більше приділяти цьому увагу. Хоча досі недостатньо і не так масово, - коментує провідний науковий співробітник Інституту геронтології, кандидат біологічних наук Сергій Михальський.

Є таке поняття крива виживання. І за останні 100 років вона не дуже змінилася - "межа" у 115-122 роки залишається максимальною віковою тривалістю життя людини. Форма цієї кривої стала іншою, проте не стала більш витягнутою, що, серед іншого, свідчить про незмінність швидкості старіння. Проте, якщо в першій половині   XX століття середній (очікуваний) вік складав приблизно 40-60 років, то тепер – це 60-80, а разом з цим і визначення "стара людина" змістилося років на 20. Іншими словами, генетично нічого не змінилося, а решта чинників, що впливають на старіння – стали іншими.  

Резюме: що робить нас молодше?

? Генетика конкретної людини,

? Рівень стресу,

? Правильне харчування:

? Фізична активність,

? Позитивне ставлення до життя.

Наука не зупиняється, у розробці є кілька напрямків, що стосуються як маркерів старіння та виявлення "слабких" місць в організмі, так і методів сповільнення темпів старіння.

ДУМКА ПСИХОЛОГА: Ми відчуваємо тиск громадськості

У наш час вічна молодість стає ще одним недосяжним ідеалом, який прийшов на зміну бодішеймінгу та необхідності вписуватися в стандарт 90-60-90. Але про що не варто забувати в гонитві за красою і які ще аспекти за цим стоять - нам пояснює психолог Юлія Присяжнюк:

- Як це часто буває, в цьому тренді дві сторони. Зараз є тенденція до продовження активного віку. Ще 20 років тому жінка 50-60 років вважалася бабусею: пенсія, нам вже нічого не треба - то зараз це активні жінки, які працюють, подорожують, мають хобі й заводять нові стосунки. Класно, що зараз з'явився такий віковий проміжок як активна зрілість. Ці жінки та чоловіки 50+ - перші такі. Раніше такого покоління не було.

Але є і зворотний бік медалі. З'являється упередження, що зрілість - це погано, а бути старим - некрасиво та огидно. Одна справа, коли людина піклується про своє здоров'я, у неї є фізичні навантаження, враховуючи особливості свого тіла й душі. Інша справа, коли це вже погоня: залежність від здорового способу життя, перебір з пластикою, апаратними методами. 

У 50 років жінка хоче мати вигляд 20-30-річної - і це не є природним, це про неприйняття себе і свого віку як частини вашої особистості.

Існує громадський тиск, що треба бути молодим і гарним за всяку ціну. Особливо це стосується публічних осіб, селебріті - музикантів, акторів, громадських діячів, політиків. Наприклад, милуємось світлинами 50-річної Мелані Трамп, але не знаємо, який вигляд у неї насправді. Так, у неї справді гідні форми обличчя й тіла. Але проблема в тому, що звичайна людина дивиться на відфільтровані, відфотошоплені світлини. І намагається досягти рівня, якого не існує.

У цьому й полягає шкода поп-культури. Замість реальної живої людини - ми бачимо голограму. Турбота про себе - це один з проявів любові, тому не маю нічого проти засобів з догляду та косметологічних процедур. Але коли робиш собі добре - потрібно не копіювати когось, а прагнути гармонії душі й тіла.

У 80 років на нашому обличчі відображається те життя, яким ми жили. І це те, на що ми можемо - вплинути. Щодня у нас багато приводів, щоб радіти і страждати, але те, що ми вибираємо - залишає слід на нашому тілі та обличчі.

Резюме:

?  Активний спосіб життя.

? Спершу прийміть себе і свій вік, а потім починайте роботу над зовнішністю.

? Не намагайтеся досягти ідеалу, якого не існує.

? Прагніть до гармонії душі й тіла - це зробить вашу зрілість та старість красивою.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту