Секрети з дна: із затонулого "Титаніка" хочуть дістати артефакти

Фото: Wikipedia
Раніше піднімали на поверхню лише уламки лайнера, зараз хочуть залізти всередину корабля.

Секрети "Титаніка" можуть бути розкриті.

Приватній американській компанії RMS Titanic Inc. належать права володіння уламками затонулого "Титаніка" й підйому артефактів. Вона вже 30 років займалась цим, але всередині судна їй працювати не дозволяли.

Зараз спеціалісти компанії оприлюднили свої нові плани щодо затонулого лайнера. Вони хочуть розібрати його корпус, щоб отримувати цінні артефакти, включно з бездротовою системою Marconi, з якої був відправлений сигнал допомоги SOS, пише The Telegraph

Президент RMS Titanic Inc. Бреттон Ханчак сказав, що процес руйнації "Титаніка" відбувається дуже швидкими темпами. Усі дорогоцінні предмети, що знаходяться всередині судна, треба терміново "рятувати" для майбутніх поколінь та збереження історії. Адже вже зовсім скоро вони можуть бути втрачені назавжди.

"Звичайно, ми визнаємо й поважаємо трагедію події. Але сувора правда в тому, що нам потрібно ділитися тим, що ми бачимо, з рештою світу. Бездротовий зв’язок Marconi може багато розповісти нам про останні моменти "Титаніка" й героїв, які загинули в ту ніч. Корабель псується, і, якщо ми не вживемо заходів зараз, - потім не встигнемо", - сказав він.

Додамо, що нещодавно Великобританія й США підписали договір про право давати або відмовляти у видачі ліцензій, що дозволяють відвідувати або вивозити артефакти з "Титаніка". Компанія RMS Titanic Inc. уже подала клопотання про свій намір "порятунку" історично важливих речей з затонулого корабля до федерального суду штату Вірджинія. Щоправда, можуть бути інші проблеми. Проти планів компанії мають повне право виступити родичі жертв катастрофи.

Якщо все ж запланована місія компанії вдасться, то бездротова система Marconi буде виставлена на огляд у казино Luxor у Лас-Вегасі, а потім відправитися у світовий тур, повідомляє The New York Post.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту