Секс, книги та карантин: пізнаємо своє тіло під час самоізоляції

В Україні вийшла нова книжка про секс, яку варто прочитати не тільки вашим дітям-підліткам, а вам і вашим партнерам. Вона розповідає про ставлення до свого тіла, сексуальність, мастурбацію, секс-позитивне порно та менш поширені види контрацепції.

Українці не охоче розповідають про своє сексуальне життя, проте опитування свідчать: у більшості з нас кількість сексу під час карантину залишилася незмінною, а у декого (у тих, хто не перебуває у постійних стосунках) - навіть скоротилася.

Фахівці наголошують: звісно, секс не зможе вилікувати вас від коронавірусу, але, як мінімум, здатен зняти тривожність та урізноманітнити час, проведений у замкненому просторі. 

Для тих, хто вирішив використати цей період з користю для сексуального самопізнання, стане в нагоді книжка британської секс-блогерки Ханни Віттон, яка нещодавно вийшла друком у видавництві #Книголав. "Про секс. То як, поговоримо?" має маркування 15+, але це той випадок, коли знайомитися з її змістом ніколи не рано і не пізно. 

Ханна Віттон, фото: instagram

Авторка не є витонченою секс-гуру, поруч з якою ніяково зізнаватися, що ви ніколи не користувалися інтимними іграшками, зрідка дивитеся порно, не плануєте практикувати тантричний секс, а перший оргазм у вас стався лише через 6 років після початку статевого життя.

Це звичайна молода дівчина, яка вже 9 років відверто розповідає про свій досвід, досвід своїх знайомих, а також спілкується з експертами на теми сексу.

Її блог на Ютуб  декілька разів отримував відзнаку як кращий у Великобританії.

"Йод.media" виокремив 5 усталених думок щодо сексу, які Ханна Віттон спростовує або підтверджує у своїй книжці.

1. Мастурбація - це для підлітків та самотніх

Міф. Будемо відверті, частіше за все ми чуємо про мастурбацію в контексті підліткових історій. Герої популярних фільмів та серіалів вже давно не соромляться займатися сексом перед очима мільйонної аудиторії, але питання дослідження власного тіла в масовій культурі найчастіше оминають. Авторка книги вважає, що кожній людині варто виділити трохи часу та подбати про своє сексуальне задоволення. 

Мастурбація - це турбота про свої геніталії і тіло загалом. Це справжня магія. Як би ви це не називали, мастурбація - це переживання та досвід: задоволення, фантазії, ваша унікальна сексуальність.

Ханна нагадує, що це чудовий спосіб позбутися напруги, поле для експериментів та можливість з'ясувати, що тобі подобається, а що - ні. Вона впевнена, що мастурбація доповнює секс, а секс - мастурбацію, тому не варто уникати цього виду задоволення навіть якщо у вас є постійний партнер. 

2. Порно - це Олімпійські ігри в світі сексу

Міф. Одним з перших на пандемію та всесвітній карантин відреагував найбільший порнографічний сайт світу Pornhub, який відкрив безкоштовний доступ до своїх матеріалів. Проте авторка радить не захоплюватися продуктом, створеним динозаврами цієї індустрії. Еквілібристичні трюки порноакторів - це точно не той ідеал, якого неодмінно треба прагнути.

Коли я граю в теніс, то не думаю: "Це нецікаво, бо я ніколи не досягну рівня Серени Вільямс. Ні, я думаю: "Агов, мені весело, я граю, як умію, а в нас з партнером щойно був нічогенький обмін ударами!

Натомість авторка пропонує звернути увагу на такий напрям як секс-позитивне порно. Його героями стають люди з середньостатистичними тілами та геніталіями, а сексуальні пози, які вони використовують, справді допомагають отримати задоволення. До того ж, на відміну від більшості традиційного порно, тут реалістично показують, що треба зробити, аби оргазм отримала й жінка. 

3. Порно притупляє сексуальність

Правда. Велика кількість переглянутого порно в довготривалій перспективі справді може негативно вплинути на ваше сексуальне життя. Друг Ханни на ім'я Олівер активно дивився порно з 12 до 25 років, доки не усвідомив, що це перетворилося на залежність, а він сам не міг отримувати задоволення від сексу з реальними дівчатами. 

Щоб досягти ефекту - мені доводилося дивитися більше й більше. Я поглинув море жорсткої порнографії і зрештою просто переглядав по вісім-десять тих самих відео за раз, наче алкоголік улюблений напій.

Зупинитися хлопцю допомогло відео, яке він побачив на TED. Під час дискусії науковці обговорювали, що відбувається з нашим мозком та ендорфінами - гормонами, що відповідають за щастя, під час перегляду порно.  

4. Секстинг - чудовий спосіб зміцнити стосунки

Правда. Єдине, що залишається багатьом в часи, коли на справжнє побачення не піти - це віртуальні стосунки. Їхній невід'ємний елемент - це секстинг, тобто коли партнери обмінюються еротичними зображеннями за допомогою цифрових пристроїв. 

Але перш ніж надсилати відверті фото, прозондуйте грунт і пересвідчиться, що всі однаково розуміють ситуацію. Несподіване фото члена - це не комільфо.

На думку авторки, секстинг може стати чудовою нагодою дізнатися про чиїсь сексуальні схильності та зміцнити стосунки в умовах, коли ви зустрічаєтеся з партнером чи партнеркою не так часто. Проте в цій ситуації не варто забувати про безпеку.

Щойно ви надіслали якийсь контент, він уже не у ваших руках. Навіть, якщо ви довіряєте людині нині, стосунки можуть зіпсуватися.

5. Секс обов'язково має закінчитися оргазмом

Міф. У світі, де з усіх платформ кричать про 10 способів отримати оргазм, важко почуватися нормальним, якщо він у вас трапляється, скажімо, не завжди. Але авторка нагадує, що секс - це не лінійний процес.

Стадії збудження не мають нагадувати пряму лінію вгору, вони більше схожі на хвилю… Але людські істоти - складні та їхні оргазми також. Часом усе може наростати й наростати, але кульмінації так і не досягнути, і це нормально.

Вплинути на це може багато факторів - таких, як ваше самопочуття, стрес або алкоголь. Але це не привід засмучуватися або імітувати оргазм перед партнером. 

Я дуже чесна зі своїми партнерами і можу гордо сказати, що ніколи не імітувала оргазму. Люди завжди шоковані, коли таке чують, але я не бачу сенсу брехати, бо тоді інша людина ніколи по-справжньому не навчиться дарувати тобі задоволення
Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту