Секс-роботи, колишні та порно: що таке зрада в сучасному світі

За допомогою західних і українських психологів та психотерапевтів "Йод" спробував розібратися, що сьогодні є зрадою, якою вона може бути і як діяти парам, щоб не "зраджувати" одне одному.

Що таке зрада?

Над цим питанням давно сперечаються експерти різних напрямків: філософи, психологи, соціологи. Та й прості люди. Поцілунок з іншою людиною - це зрада? А тісні обійми? Може, спільний похід у кіно або театр? Або ж зрада - це тільки секс?

І це ми перерахували тільки "давні" приводи. У нашому, цифровому, світі спокус і причин для звинувачень щороку стає більше.

Наприклад, зараз хтось може назвати зрадою недбало поставлений лайк або коментар "не тій людині" або переписку в мережі з елементами невинного флірту. Для когось перегляд порно теж є зрадою.

Цифрова епоха дозволяє "зраджувати", не виходячи з власної квартири. Часто - лежачи поруч зі своєю другою половинкою. Достатньо лише відкрити свій смартфон.

Як пожартував з цього приводу знаменитий американський комік Азіз Ансарі:

Сьогодні кожен з нас носить у кишені цілодобовий бар для самотніх.

І часто цей "бар" використовують не тільки самотні. Де ж та межа, коли декілька торкань пальцем (і зовсім не по чужому тілу) можуть привести до зради?

Перш ніж підібратися до відповіді на це питання, розглянемо кілька прикладів зрад XXI століття.

Віртуальний секс

Цим вже нікого не здивуєш. Люди без проблем хвалять себе по переписці або за допомогою відеозв'язку. Деякі таким чином навіть зміцнюють стосунки на відстані або ж взагалі ніколи не зустрічаються з партнерами.

І віртуальний секс не стоїть на місці. Наприклад, організатор американського секс-хакатона Кевін Льюїс упевнений, що вже через декілька років з'являться додатки, що дозволяють партнерам підключати різні гаджети до мережі та займатися сексом так само легко, як ми листуємося зараз. 

Тобто невдовзі віртуальні відчуття стануть практично такими ж, як реальні - задіятимуть не тільки зір і слух, а й дотик з нюхом.

Секс із роботом

У популярному мультсеріалі "Футурама" секс із роботами, інопланетянами або якимись незрозумілими істотами є цілком звичайним. Правда, коли ми дивилися його 10-15 років тому, здавалося, що це справи дуже далекого майбутнього. Але воно вже настало.

Сьогодні sextech-індустрія оцінюється в 30 мільярдів доларів і зростає на 30% щороку. Вже зараз можна подивитися VR-порно, замовити додому реалістичну секс-ляльку або випробувати вібратор з дистанційним управлінням.

Згідно зі звітом Future of sex, до 2045 року в 10% дорослого населення буде сексуальний досвід з роботом.

Цього року в продаж вже надійшла голова майбутнього секс-робота Harmony зі штучним інтелектом. Вона приєднується до силіконового корпусу, який має вбудований підігрів, сенсорні датчики та геніталії зі змазкою.

Уже розроблені секс-роботи обох статей. А коштують вони близько 10 тисяч доларів.

За таку суму можна не тільки задовольнити себе в сексуальному плані, а й "злегка поспілкуватися": лялька кліпає очима, усміхається, хмуриться і навіть відповідає на прості запитання.

💃Дівчина:

🕺Хлопець:

Ян Кернер, ліцензований сімейний психотерапевт і автор статей на секс-теми для сайту CNN, розповів історію про подружжя, яке до нього звернулася. Дружина звинувачувала чоловіка в тому, що він постійно шукає в онлайні дівчат для знайомства. Як пізніше з'ясувалося, чоловік просто перевіряє сторінки своїх колишніх.

Кернер зазначає, що думка про колишніх партнерів - зрозуміла та природна, а інтернет робить її доступнішою. Але, за його словами, це як раз і робить це питання складнішим. Адже доки чоловік переконаний, що це лише зацікавленість і нічого більше, для жінки це виявилося реальною загрозою шлюбу.

Але суть проблеми, на думку психотерапевта, в наступному:

У партнерів часто розходяться думки з приводу того, що таке зрада.

Як визначають зраду американці

Компанія Deseret News провела опитування, яке показало, що більше три чверті американців вважають, що зрада - це секс з іншою людиною.

При цьому майже половина опитаних вважають невірністю не тільки фізіологічний акт, а й секстінг - інтимні повідомлення і надсилання іншим людям своїх оголених фото.

- Поняття зради почало зміщуватися - через доступність інших людей. Але правила як і раніше не ясні, а можливості для флірту й інших сексуальних активностей сильно збільшилися, - вважає клінічний психолог і секс-терапевт Сью Джонсон

А от сексолог Теммі Нельсон виявив, що для підтримки моногамії багато американських пар використовують порнографію і соціальні мережі: 

Для них бути моногамним - це не спати з іншими людьми, це поведінка в мережі, тобто це можливість урізноманітнити їхнє бажання, не переводячи їх у реальне життя.

А що зі зрадою в Україні?

Психотерапевт Анна Крайлюк, впевнена, що зрада - це дуже суб'єктивне поняття. Є люди, для яких зрада - усміхнутися у відповідь людині протилежної статі. А є ті, для кого навіть секс не вважається зрадою, а просто фізіологічною потребою.

- І все ж мій досвід показує, що українці зрадою вважають насамперед здійснений секс з іншим партнером. Саме факт сексуального зв'язку з іншим партнером. Не бажання, не фантазії і не флірт.

Анна додає, що вона не вважає переписку з іншими людьми або сторінок колишніх зрадою. За її словами, це може бути просто інтерес до життя іншої людини, цікавість:

- Це не означає, що партнер фантазує про секс із колишніми. Так може реалізуватися потреба в порівнянні, наприклад, своїх життєвих результатів з результатами партнера. І це може давати додаткову цінність себе і своїх результатів, тієї ж упевненості в своїх актуальних стосунках.

Психотерапевт розповідає, що паралельно з "фантазіями про зради" часто йдуть ревнощі. А ревнують найчастіше люди невпевнені, які сумніваються в собі та партнерові.

- А колишні або спілкування з кимось тут ні до чого, це скоріше привід проговорити свої страхи та невпевненість.

Також варто розуміти, що партнер - це окрема людина, у неї можуть бути потреби й інтереси поза стосунків. І це нормально. Ненормально, коли їх немає - це вже залежні стосунки, в яких - нічого хорошого, а лише суцільні скандали й вимоги.

- Так, звісно, досконалий секс з іншим партнером - це зрада, але варто зауважити, що в кожної пари можуть бути свої норми та правила, і це вже їхня особиста справа. Але якщо щось робиться без відома партнера - це обман, а тому – зрада.

Замість післямови

Усі експерти - й західні, й наші - одноголосо стверджують:

Проблема зради полягає передусім у тому, що обидва партнери мають вирішити, що для них означає невірність, а потім поважати ці межі.

Тобто, якщо для одного з них інтимна переписка з іншою людиною або перегляд порно - зрада, то його партнер має це знати спочатку. Тому варто всі правила проговорити, бажано на початку стосунків.

А все, що влаштовує обох, є їхньою індивідуальною нормою. І не варто лізти в їхній "монастир" зі своїм статутом.

Фото: freepik.com; unsplash.com

Олексій Симончук
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту