У чому відмінність сексуальності та сексапільності і до чого тут українці

Психолог Наталя Підлісна разповідає про різницю між цими двома характеристиками людини, а сексопатолог Юрій Гурженко - що таке статева конституція і як, орієнтуючись на неї, вибирати партнерів.

Нещодавно українці посіли перше місце в рейтингу "Найсексуальніша нація". Дослідження провів глобальний аналітичний портал для туристів Big Seven Travel.

Опитали півтора мільйона людей, вони відповіли, що найкрасивіші люди живуть в Україні. Приємно, чорт забирай, але є проблема?

Згадайте, коли ви почули новину про перше місце, то як відреагували? А що писали у вашому фейсбуці-шмабуці? Може, так: "Вау, але ви впевнені? Що красиві - знаємо, але сексуальність..." Ось вона ця проблема, про яку ми кажемо. 

В опитуванні Big Seven Travel респонденти оцінювали більшою мірою наш вигляд. У рейтингу так і написано: "українці мають дивовижну зовнішність, не дивно, що тут так багато моделей". Але краса - це не зовсім про сексуальність. Це скоріше про сексапільність. У чому різниця - розповідають експерти. 

Починаймо?

Психолог: Сексапільність у нас на висоті от уже три десятиліття

Психолог Наталя Підлісна

- Наталю, питання пряме - українці сексуальні або сексапільні?

- Не думаю, що ми сексуальна нація. Занадто багато у нас невпевнених у собі людей. І чоловіків, і жінок.

Сексуальність - це реалізовані можливості, вміння займатися сексом, вміння притягувати, знання про секс, розуміння себе в сексі та дуже хороше розуміння інших людей, потенційних сексуальних партнерів.

Я постійно стикаюся із сексуальною безграмотністю і сексуальною скутістю, яка призводить до розривів стосунків та особистих драм.

А от сексапільності - удавана сексуальність - у нас цілком розвинена.

Це пов'язано з тим, що кілька поколінь людей після того, як церква перестала впливати на суспільну мораль, не могли себе проявити як особистості та професіонали, тому компенсаторно хотіли здаватися більш експертними у всіх питаннях, зокрема сексу.

Сексапільність у нас на висоті от уже три десятиліття.

Всі ці роки сексапільність дає перепустку в іншу якість життя, адже її сприймають як сексуальність і купують як товар ті, у кого є матеріальні ресурси.

- Чи працює теорія, що в регіонах з низьким рівнем соціально-економічного розвитку привабливішими вважають жінок з пишними формами, а у високорозвинених - струнких? 

- Я не знаю досліджень на цю тему. У всі часи були та є люди, яких збуджує підліткова худорлявість чи репродуктивний жирок на тілі. Різні переваги просто демонструють різне ставлення до рольової сексуальної поведінки.

Те, що повнота останні 50 років не співвідноситься із сексуальністю, завдяки модельному бізнесу та ЗМІ - тільки погіршує сексуальність людей, яких тягне до повних. 

Зараз ми на порозі нового крену й може так статися, що сексуально стигматизованими стануть худорляві люди. Знайти золоту середину - завдання сексуальних просвітителів і власників модного і медичного бізнесу.

А золота середина - це не середня вага, як може здатися. Це співвідношення моди для- і на- людей різної комплекції, це збалансований бізнес для різних людей.

"Той, хто психічно здоровий у харчових звичках, - сексуальніший" - приблизно такий слоган має бути у моди на параметри тіла.

"Сексуальність - це ще й уміння керувати своїми емоціями"

- Чи можна скласти критерії сексуальності жінок і чоловіків. Чи це марнування часу?

- Думаю, що це безглуздо. Мабуть, загальне тільки одне: впевненість у собі. Це єдиний критерій, який я можу придумати. Решта - складні варіації емоційного та архетипного.

- Сексуальність закладена генетично чи її набувають з досвідом?

- Думаю, що це соціальна конструкція з елементами генетичних рис і придбаних якостей.

Генетично нам передається робота яєчників, тестостерону, серотоніну, щитовидної і передміхурової залоз, а набуваємо ми поведінкові навички, шаблони та знання про себе і людей.

Сексуальність - це в тому числі й вміння керувати своїми емоціями та вчинками. Ті, хто не може керувати собою, - не сексуальні. Але вони можуть здаватися сексуальними - тобто бути сексапільними.

Сексопатолог: В українців сексуальність починається із сексуальних стосунків, а де ж романтика?

- Українці - найсексуальніша нація, бо у нас найгарніші жінки. А якщо жінки гарні, то й чоловіки сексуальні, адже красу вони спокійно сприймати не можуть, і це - нормально, - переконаний професор,  сексопатолог Юрій Гурженко.

- У чому різниця між сексуальністю та сексапільністю?

- Сексуальність забезпечується гормонами, це статева поведінка людини. Сексуальність - це те, як ти сприймаєш себе. А сексапільність - це те, як тебе сприймає оточення.

- Від чого залежить сексуальність?

- Узагалі, сексуальність залежить від чоловіка і від жінки. Це єдина парна функція в організмі людини. Як доказ: у жінок статеве тяжіння забезпечується чоловічими гормонами.

Але є одне "але": в українців сексуальність починається із сексуальних стосунків, а де романтика, де психологічна близькість?.. 

- Тоді беремо на озброєння романтику та йдемо розвивати сексуальність?

- І так, і ні. Залежно від вашої статевої конституції. Це генетика, це від природи. У людини може бути слабка, сильна та середня статева конституції.

У людей із сильною статевою конституцією виходить усе. На роботі, в сім'ї, вони всюди щасливі, всі оптимісти, у них завжди чудовий настрій.

Середньої конституції українців відсотків вісімдесят. Кажу про чоловіків. А сильної конституції відсотків п'ять, це альфа-самці. У решти - слабка.

Наприклад, років десять тому до мене прийшов пацієнт - дідусь 92 років, який, що цікаво, раптово для себе не зміг здійснити подружній обов'язок з коханою жінкою. А жінці, на хвилиночку, 55 років.

Сьогодні ж серед чоловіків після 30 років тільки 15% можуть здійснити повторний статевий акт упродовж доби. У них все починає згасати.

У жінок саме все починається - вони входять у смак після 30. Найсексуальніші жінки - від 30 до 45. І навіть до 50 років. Вони знають, що потрібно робити, як зробити задоволення собі, як задовільнити чоловіка...

- Якщо людина народилася з високою сексуальністю, то вона...

- Вона з нею і помре. Ось тільки жити вона буде довго й щасливо. Довше, ніж люди зі слабкою конституцією.

- Ну а коли слабка статева конституція, то?

- Не все так погано. Чому слабка? Гормонів мало чоловічих. Це все можна поліпшити. І звісно, шукати собі дружину/чоловіка з такою ж конституцією. Бажано. Бо якщо у чоловіка слабка конституція, а у жінки навпаки - такі пари існувати довго не можуть.

Та найголовніше, це те, що ми отримали від природи. І здатність любові залежить не тільки від природи. Нещасна та людина, яка не відчула, що таке любов. І в романтичній стадії, і в еротичній, і в сексуальній.

Якщо людина всю цю гаму відчула, вона буде щасливою.

Цікавий факт

Навколо сексуальності людей та сексуального тяжіння вчені "танцюють" не один десяток років. А от австралійські маркетологи підійшли до цього питання з боку гастрономії та з'ясували: якщо чоловік дивиться на сексапільну жінку, (тут треба читати - відверто одягнену та яскраво нафарбовану), то йому до чортиків захочеться м'яса. 

Дослідження полягало в наступному: чоловікам показували фото жінок, а потім пропонували перекусити або яловичим в'яленим м'ясом, або овочами. Ясна річ, м'ясо було у фаворі.

Фото гарних статурних хлопців показали й жінкам – і співвідношення розділилося навпіл. П'ятдесят відсотків дівчат закушували емоції м'ясом, решта - овочами.

Дослідники вважають, що тяжіння до м'яса пов'язане з прадавніми процесами: чоловіки застосовують маркери статусу (забезпеченості), щоби бути привабливим для партнерки. А м'ясо за часів неандертальців, як відомо, було на вагу золота.

Ірина Маслова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту