Photo by Daiga Ellaby on Unsplash

Селфі без дозволу - дорого. В Іспанії заборонено фотографувати поліцію, у Фінляндії - людей напідпитку

Штрафи від 500 до 3 000 євро, звинувачення в шпигунстві та депортація - до цього варто підготуватися сміливим фотографам.

Як же ми всі любимо фотографуватися на тлі визначних пам'яток... Географічний фотобум якийсь. І не важливо, яку кількість схвалень і захоплень знімок отримає у соцмережах, через деякий час після подорожей, переглядати здобуті фотографії приємніше.

Але вирушаючи за кордон, варто ознайомитися із заборонами на фото і відеозйомку в певних місцях. Адже є заборони, які очевидні, а є заборони, про які ми навіть не здогадуємося.

Для затравки найголовніше - з травня 2018 року по всьому Євросоюзу діє закон: заборонено фотографувати чужих людей, себе поряд з ним і тим паче викладати ці світлини в інтернет.

Англія

Вирушаючи до цієї примхливої країни, пам'ятайте: там дуже ретельно стежать за спокоєм особистого простору та не люблять, коли на нього зазіхають.

Скромні українські туристи із широко розплющеними очима й добре налаштованими камерами - не виняток.

Отже, в Англії категорично заборонено робити фото в метро без спеціального дозволу, фунтів стерлінгів - потрібен дозвіл Центрального банку, приватних володіннь - виключно з дозволу власника (найнебезпечніший пункт, адже в тому ж Лондоні не розберешся, це пам'ятка або хороми якогось російського олігарха). Штрафи стартують від 50 фунтів.

У приватних галереях, якщо у вас не куплений окремий для цього квиток, фото й відеозйомка заборонені.

Photo by Paul Gilmore on Unsplash

Бельгія

Не повірите, але знімати найвідомішу скульптуру Брюсселя – Хлопчика, що дзюрить - не можна. Причина - величезна любов бельгійців до бронзового малюка та страх, що йому зашкодять. А ще - місцеві продавці сувенірів бояться конкурентів. Адже зі знімком Хлопчика ви не захочете купувати його фото в крамниці за 3 євро або його шоколадну копію за 4-5 євро. Влада, звісно, підтримує місцевих продавців.

Щоправда, туристів це не зупиняє, а у місцевої влади поки що "спрацьовує" залізне терпіння.

Photo: U.S. Air Force photos / Staff Sgt. Evelyn Chavez

Голландія

У цій країні все більш-менш демократично, крім фото людей. І  фотографувати трудівниць кварталу Червоних ліхтарів суворо заборонено. Про точну суму штрафу точно невідомо. Це не менше 100 євро. Як правило, у порушників забирають камеру та викидають у канал або поліція, або самі працівники Кварталу.

До речі, покваптеся оцінити це унікальне місце, адже там настають великі зміни - персонал кварталу хочуть перевести в інше місце.

Photo by Leif Niemczik on Unsplash

Греція

Греція - максимально лояльна до туристів, але тут в жодному разі не можна фотографувати військові об'єкти, навіть якщо вони добре проглядаються з громадських місць. Інакше є ризик бути звинуваченим у шпигунстві. У музеях не можна фотографувати зі штативом і зніматися на тлі експонатів.

Photo by Francesca Noemi Marconi on Unsplash

Італія

В одному з найпопулярніших міст - Венеції - не можна фотографувати в Палаці дожів. Забудьте про знімки з голубами і тим паче про фото під час годування цих птахів - 500 євро штрафу вам гарантовано. Голубів у Венеції краще оминати. Фотографувати вітрини в магазинах і крамницях можна з дозволу власників.

Photo by Ozgu Ozden on Unsplash

Іспанія

У цій сонячній країні до туристів з камерами ставляться спокійно. Хіба що вибирайте місце для фото, уважно стежте, щоби в об'єктив не потрапила дитина, будь-яка, навіть не місцева. Покарання - депортація. Фотографувати місцевих поліцейських, яких там називають полі, зменшувально-пестливе від поліція, не можна. Можуть оштрафувати на 3000 євро.

Photo by Jacek Dylag on Unsplash

Чехія

У великих містах - заборона на фото правоохоронців. У маленьких містечках необізнаним туристам можуть і пробачити. Радимо уважно вивчати правила відвідування музеїв, щоб не сфотографувати зайвого й таким чином не розстатися з 20-50 євро. Там з цим суворо.

Photo by Viktor Theo on Unsplash

Фінляндія

У цій країні діють загальні для Європи правила - людей фотографувати заборонено. А ще - не рекомендується робити знімки людей у вікнах - це пов'язано із забобонами. І в жодному разі не фотографуйте фінів у стані алкогольного сп'яніння, навіть під час народних гулянь. Є ризик штрафу. Іноді - неймовірного: від 300 євро і вище.

Photo by Yanny Mishchuk on Unsplash

Туреччина

Тут без дозволу не можна фотографувати жінок, турки вважають їх своїм головним багатством.У разі, якщо вас не зупинили місцеві та не забрали камеру, приїде жандермерія, випише штраф і відвезе із собою на кілька діб.

Photo by Jean Carlo Emer on Unsplash

Єгипет

У цій країні теж заборонено фотографувати місцевих красунь, військові об'єкти, поліцію. У музеях оштрафують за фото зі спалахом.

Photo by Shah Ahmad on Unsplash
І нарешті, перед тим, як їхати в подорож за кордон, бажано ретельно підготуватись і познайомитися з усіма заборонами в тій чи іншій країні - собі дешевше.
Ірина Маслова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту