Серед домашніх котів спостерігається епідемія ожиріння

Photo by Tranmautritam from Pexels
Господарі тварин бідкаються – ветеринари розводять руками.

Сучасні коти – значно товстіші, ніж їхні батьки та діди, що жили у минулому. Нещодавно науковці Американської ветеринарної медичної асоціації провели перше в історії глобальне дослідження ваги домашніх котів.

Як повідомляє dailymail.co.uk, результати дослідження продемонстрували, що гладшання котів почалося приблизно у 1995 році, стрімко зросло у 2005 і продовжує тривати, загрожуючи епідемією котячого ожиріння.

Ветеринари проаналізували 54 мільйони вимірювань ваги у 19 мільйонів котів. Ці вимірювання підтвердили, що зазвичай коти – товстіші, ніж кішечки. Окрім того, на зайву вагу часто страждають кастровані чи стерилізовані вусаті-полосаті.

Пік ваги у домашніх котів зазвичай наступає на восьмому році життя. Для тварин – це вже середній вік, що тягне за собою чимало ризиків для здоров'я – розвиток діабету, серцевих захворювань, остеоартриту та раку.

Господарі котів бідкаються – ветеринари розводять руками:

"Ми як люди знаємо, що нам потрібно старатися підтримувати здорову вагу, але для котів досі не існувало чіткого визначення того, якою вона має бути. У нас просто не було достатньо даних", - каже професор Тереза ​​Бернардо з Університету Гвельфа.

Навіть зараз однозначно назвати здорову котячу вагу неможливо – вона залежить від породи, статі та інших характеристик. Тож науковці радять частіше возити котиків до ветеринарів. Бо дослідження також показало, що 52% котів та кішок вагу у спеціаліста вимірювали лише один раз у житті. Цього – замало.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту