Серія землетрусів розбудила розлом у земній корі, який спав 500 років

Photo by mahdis mousavi on Unsplash
Тепер нові підземні поштовхи майже неможливо спрогнозувати.

Американські вчені провели дослідження, яке детально описує причини і механізми серії землетрусів, що прокотилися півднем Каліфорнії в липні-серпні цього року, повідомляє naked-science.

Сейсмічні події, названі "роєм землетрусів Ріджкреста", стартували 4 липня, коли південну Каліфорнію потряс перший підземний поштовх  6,4 бала. Головний поштовх магнітудою 7,1 бала стався через 36 годин і був найсильнішим в регіоні за останні два десятиліття. За ним послідувало близько тисячі афтершоків (менш інтенсивних повторних підземних поштовхів).

Епіцентр землетрусів знаходився біля міста Ріджкрест, за 190 кілометрів на північ від Лос-Анджелеса. За назвою цього міста і отримала своє ім'я серія поштовхів.

"Рій землетрусів Ріджкрест" і сейсмічна активність уздовж підземних розломів, які його супроводжували, привели до пробудження розлому Гарлок. Цей геологічний зсув довжиною приблизно 250 кілометрів проходить по північному краю пустелі Мохаве і перетинає широко відомий розлом Сан-Андреас.

Гарлок не проявляв значної активності близько п'яти століть, і його боки зміщувалися відносно один одного не більше ніж на сантиметр на рік. Однак з липня 2019 року сторони розлому Гарлок змістилися на 2 сантиметри по вертикалі.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту