Щедрість людини напряму пов'язана з її тривалістю життя, - вчені

Фото: Unsplash by Elaine Casap
Найбільш щедрими довгожителями у дослідженні стали французи і японці.

Щедрість може збільшити тривалість життя. Такий висновок зробили вчені після нового дослідження, яке опублікували у науковому журналі Proceedings of the National Academy of Science, пише CNN. Спеціалісти вияснили, що існує лінійна залежність між обсягом і частотою матеріальної допомоги іншим і тривалістю життя людей.

"На початку життя ви покладаєтеся на інших. Це хороша ідея - допомагати іншим протягом всього нашого життя", - сказав провідний автор дослідження Тобіас Фогт, доцент в Гронінгенському університеті. 

Під час дослідження вчені проаналізували статистику з декількох країн світу, порівнявши середню тривалість життя в країні і кількість безоплатних виплат в ній. Під цими виплатами малися на увазі як приватні перекази (пожертвування фондам або іншим людям), так і державні - субсидії, допомоги або пенсії.

В результаті вчені визначили, що найбільш щедрими довгожителями виявилися французи і японці. З середнього свого доходу за життя вони віддають організаціям і іншим людям понад 60% коштів. У цих країнах ризик смерті для людей старше 65 років в два рази нижче, ніж в Китаї або Туреччині, де люди діляться тільки 44-48% доходу.

"Країни Південної Америки також займають високі позиції з точки зору щедрості, оскільки на них припадає понад 60% середнього доходу протягом усього життя", - кажуть дослідники.

Останні місця списку посіли країни Африки на південь від Сахари і Південно-східної Азії. .

Щедрість і очікувана тривалість життя - одні з шести чинників, які враховують вчені при складанні Звіту про світове щастя.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту