Що говорили на суді, де обирали запобіжні заходи підозрюваним у справі вбивства Павла Шеремета

Фото: Twitter UATV Channel
У справі - 5 підозрюваних. Запобіжні заходи обрали трьом з них.

12 грудня затримали фігурантів у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

13-14 грудня у Печерському суді міста Києва відбувалось засідання, щоб обрати запобіжні заходи 5-тьом підозрюваним. Серед підозрюваних були: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугар, лікар/дитячий хірург Юлія Кузьменко, музикант і волонтер Андрій Антоненко, добровольці Владислав та Інна Грищенки. Основна версія мотиву злочину – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи, пише INSIDER.

Усім фігурантам обирали запобіжні заходи окремо. До кінця засідання зробили це вже для трьох.

Андрій Антоненко

Під час засідання його адвокат говорив, що по відеозаписах встановлено лише збіг статури і форми обличчя. Через це підозра Антоненку є необгрунтованою, тому до нього не може бути застосований будь-який запобіжний захід.

Сам Антоненко привів декілька аргументів того, що злочин скоїв не він. По-перше, з 2013 року він носить бороду суцільну, а на відео, яке продемонстрували на прес-конференції, у чоловіка борідка із вибритими щоками. По-друге в нього зламані вуха, адже займається боротьбою, а в людини на відео - рівні акуратні вуха. По-третє, в Антоненка є татуювання на кистях рук, на відміну від чоловіка на відео.

Андрію Антоненку призначили 2 місяці арешту за те, що "організовував злочинну групу, захопившись право-радикальними ідеями". 

Юлія Кузьменко

У ситуації з Юлією також знайшли схожість її ходи з особою на відео. Адвокат підозрюваної, в свою чергу, зазначив, що методик та законодавчих норм визначення схожості ходи немає, а висновок про подібність ходи є суб’єктивною думкою експерта. А обличчя та фігуру ідентифікувати точно, за його словами, теж неможливо. 

Сама ж Юлія в суді попросила максимально точно провести всі дослідження, які необхідні слідству. Антропометричні дослідження, ДНК та наполягла на проходженні поліграфа. Сказала, що їй боятись нічого.

Для Юлії Кузьменко присудили теж 2 місяці арешту за те, що вона нібито закладала вибухівку та активовувала її за допомогою дистанційного керування.

Яна Дугар

Адвокат Яни Дугар теж відхиляв усі звинувачення. Переконував, що експертиза проведена некоректно. Фото, по яких опізнали Яну, зя його словами, нечіткі, тому визначати запобіжний засіб по них - несправедливо. 

Яні Дугар присудили цілодобовий домашній арешт за те, що вона нібито допомагала стежити за переміщеннями Павла Шеремета та проводила "розвідку" на місці злочину (фотографувала відеокамери).

Матерiали по темi
Що зашифрував Time на своїй обкладинці із Зеленським
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту