Що таке емоційний інтелект в соціальних мережах і навіщо він потрібен

Оскільки ми все життя вчимося поводитись у суспільстві, підлаштовуючись під нього, треба вміти правильно комунікувати і в соціальних медіа. Тут допоможе емоційний інтелект, розвинувши який людина і навіть ціла компанія будуть ефективнішими в соцмережах.

За словами американського психолога і письменника Деніела Гоулмана, автора книги "Емоційний інтелект. Чому він може означати більше, ніж IQ", емоційний інтелект - це здатність керувати собою і керувати своїми відносинами.

Людині здебільшого зрозуміло, як управляти собою і своєю особистістю. Це питання розуміння власних емоцій. Але коли мова заходить про управління відносинами, то це вже питання розуміння та впливу на емоції інших людей.

Емоційний інтелект у маркетингу та ЗМІ

Згідно з дослідженнями, 63% споживачів вважають, що їхній улюблений бренд їх не розуміє. Бренди не створюють справжніх, значущих зв'язків зі своєю аудиторією. Саме в цьому причина цього величезного розриву між ними.

Емоційний інтелект для маркетингу важливий для доставки потрібного повідомлення в потрібний час і в правильному напрямку, щоб він надихав людину на дії. Генеральний директор однієї з найбільших медіа-компаній BuzzFeed Джона Перетті, відомий шанувальник інтеграції емоційного інтелекту в маркетинг. "Більшість з нас вважає це алгоритмом, але насправді йдеться про людей і про те, що змушує їх ділитися контентом", - упевнений медіа-менеджер нового покоління.

Buzzfeed засвоїв філософію Перетті у вигляді контенту, який вони створюють. У них дуже привабливі заголовки, на які ви захочете клікнути, і цікаві списки, якими захочете поділитися.

Наприклад:

100 мемів, які змусять вас корчитися від сміху

15 батьків, які не розуміли, на що підписувалися, коли вирішили завести дітей

Ще 28 речей, які американці роблять у фільмах серіалах, які не мають сенсу для всіх у всьому світі

Їхня маркетингова тактика нетрадиційна, не пов'язана із SEO і заснована на використанні емоцій аудиторії, яка складається з сотень мільйонів людей з усього світу. Щомісяця Buzzfeed збирає понад 7 мільярдів переглядів від 200 мільйонів людей.

Приклади емоційного інтелекту в соцмережах

Бренди дедалі частіше використовують емоційний інтелект у своїх акаунтах. Наприклад, компанія British Airways запостила твіт з підписом When you call them chips it's time to come home (Коли ви називаєте їх чіпсами, час повертатися додому). Тут вони вбили одразу двох зайців. 👆По-перше, змогли обіграти факт, що в Британії смажені скибочки картоплі називають чіпсами, а не кріспами, як у США. 👆👆По-друге, цим вони зуміли викликати почуття ностальгії у людей, які покинули королівство.

Варто згадати ще один "емоційно інтелектуальний" кейс Uber. Компанії потрібно було зібрати підписи для петиції про підтримку функції спільних поїздок в Ізраїлі, адже вона була недоступна через обмеження в місцевих законах. Так, кожен користувач, який користувався послугами компанії в Ізраїлі, отримав листа з проханням підтримати цю ініціативу. Однак в компанії не обмежилися одним лише банальним листом.

👆По-перше, в листі було вітання на івриті, що вже є чудовим ходом, адже робиться акцент на культурних цінностях. Це викликає прихильність до себе. 👆👆По-друге, там було зазначено, що Ізраїль - країна стартапів. Дрібниця для компанії, яка підвищила лояльність ізраїльської аудиторії і викликає у них не тільки почуття гордості, а й бажання допомогти Uber.

Як розвивати свій емоційний інтелект: 4 поради

Медіаексперт Габріель Медіна вивів основні правила, які допоможуть компаніям, блогерам і всім тим, хто планує розкручувати в соцмережах свій бренд або самого себе, розвинути емоційний інтелект. Пройдімося по них детальніше:

1. Слухайте свою аудиторію

👂

Один з найкращих способів розвивати емоційний інтелект у соціальних мережах - просто слухати. Читайте відгуки, які дає ваша аудиторія, і теми, які вони обговорюють. Визначте теми, які їм важливі, і поговоріть про них. Це допоможе вам надати змістовний контент, який цінує ваша аудиторія.

2. Долучайте емпатію

🙏

Чудовий спосіб бути ефективним у соціальних мережах - використовувати золоте правило: поводьтеся з іншими так, як ви хочете, щоб інші поводилися з вами. Іншими словами, перш ніж розміщувати щось у своїй соцмережі, поставте себе на місце іншої людини.

Якби ви були нею, вас би зацікавив пост, який ви хочете написати? Як би ви поставилися до цього посту? Відповіді на ці питання дадуть багато інформації про те, яким буде ваш контент.

3. Розкажіть історію

🗣

Ще один спосіб виховання емоційного інтелекту в соцмережах - розповісти історію. Сторітелінг був частиною життя людей з давніх-давен.

Це чудовий спосіб привернути увагу вашої аудиторії та прив'язати її до вашого контенту. Це також корисно для доставки повідомлення та спонукання інших до дій. Витратьте певний час, щоб знайти хорошу історію, а потім розкажіть її своїй аудиторії, і подивіться, як зростає кількість ваших підписників.

4. Завжди будьте готові допомогти клієнтам

🤝

Ваші клієнти люблять спілкуватися з вами в соціальних мережах і просити допомоги. Будьте доступні для них, пропонуючи цю допомогу. Якщо вони залишили скарги або питання, звертайтеся до клієнтів, щоб вони почувалися цінними. Вони будуть знати, що ви їх слухаєте.

Оскільки соціальні мережі є публічним форумом, це допомагає створити хороший імідж (бренду або самого себе). Наприклад, ви справляєте хороше враження, пропонуючи допомогу своїм клієнтам.

Емоції є невід'ємною частиною буття людини. Навіть якщо ми знову і знову будемо просуватися технологічно, важливість емоцій ніколи не зів'яне, оскільки саме вони дозволяють нам мати багате, значиме життя. І відрізняють нас від машин і комп'ютерів.
Олексій Симончук
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту