Що відомо про ситуацію в Грузії на ранок після мітингів

Фото: Эхо Кавказа
Демонстрантів не видно, автомобільний рух відновлено, але спроби повернутись на вулиці Тбілісі зі страйками були

Ситуація на вулицях Тбілісі (Грузія) на ранок, 21 червня, нарешті, спокійна. Частину мітингувальників затримали правоохоронці, інших – не видно. Рух транспорту на центральних вулицях столиці Грузії відновили, повідомляє «Ехо Кавказу».

Цілу ніч у Тбілісі тривали мітинги. Люди протестували через перебування в країні росіян, які підтримують політику своєї країни щодо Грузії. Кількагодинні сутички закінчились тим, що поліція була змушена провести операцію з розгону протесту, застосовуючи сльозогінний газ та гумові кулі. В результаті затримали кілька десятків демонстрантів. Постраждали 38 поліцейських, 14 мітингувальників та декілька журналістів.

Український нардеп Віктор Єленський теж постраждав. Під час свого виступу депутат партії "Народний фронт" сказав, що неможливо говорити про православну солідарність, коли одна з країн здійснила акт агресії проти інших православних країн - України, Грузії, Молдови. Після цього російські депутати напали на Віктора Єленського - почали штовхати та вигукувати гасла, що виправдовують агресивну політику РФ. Український парламентар вийшов до преси та зробив заяву, що не братиме участі у заході, де російські комуністи намагаються використати православ'я у війні проти православних народів. Про це повідомиили на офіційному сайті Народного фронту.

Фото: Ехо Кавказу

Уранці учасники акції протесту намагались знову вийти на проспект Руставелі, де відбувся основний мітинг. Але поліцейські зупинили їх.

Зараз міські служби вже розчистили центр міста від сміття. На вулицях продовжують чергувати правоохоронці та медики.

Після розгону акції грузинські опозиційні сили висунули 3 вимоги: відставки голови парламенту Грузії Іраклія Кобахідзе і глави МВС Георгія Гахар, а також відмови від мажоритарно-пропорційної системи виборів до парламенту і переходу виключно на партійні списки, - пише Дождь.

Фото: Ехо Кавказу

Нагадаємо, вчора, 20 червня, у Тбілісі відбулась 26-а сесія Міжпарламентської асамблеї православ'я. Там депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов звернувся до делегатів з місця, призначеного для спікера парламенту. Цей факт спричинив жорстку реакцію представників "Європейської Грузії" та "Єдиного нацруху". Опозиційні депутати зірвали засідання, заблокувавши спікерат. Потім люди вийшли під парламент та на декілька центральних вулиць з мітингом.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
2aliens
не хватає тільки голого козака Гаврилюка з вєликим гєроем Паросюком! Правого сєктора чого немає? А бульдозьор де з Корчинським?
1 лип 2019 р., 12:19
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту