Щоб заощадити на опаленні, пофарбуйте стіни в оливково-зелений, - британські вчені

Стіни в таких тонах можуть зігріти, а в темно-синій кімнаті ризикуєте замерзнути.

Нове дослідження під керівництвом вчених Оксфордського університету показало, що фарбування стін житлових приміщень певними кольорами може фізично зігріти чи навпаки "охолодити" мешканців, повідомляє Mirror.

В експерименті взяли участь 157 людей. Науковці вирішили дослідити, чи вплине на температуру людського тіла колір кімнати, у якій перебуває піддослідний. Учасників розмістили у три різні зали та попросили контролювати свої відчуття – холодно їм чи тепло.

Насправді, в усіх трьох приміщеннях була встановлена однакова температура повітря - 18°C тепла, але стіни кімнат були пофарбовані в різні кольори: оливково-зелений, кораловий і темно-синій.         

Результати показали, що більшість учасників відчували себе найтепліше в оливково-зеленій кімнаті. Навіть стверджували, що у приміщенні на 5 градусів тепліше, ніж було насправді. У кораловій люди просто відчували себе досить комфортно, хоча й не могли точно зорієнтуватися, яка там температура. А от у темно-синій учасники експерименту починали мерзнути (при тому, що температура там досі залишалась незмінною - 18°С тепла).

Професор Чарльз Спенс, який очолював дослідження, сказав:

"Оливково-зелені відтінки та їхні "сусіди" за спектром (жовті й коричневі) – теплі кольори. Це і пояснює такі дивні результати експерименту".

Фото: Pexels

Спираючись на неочікувані результати дослідження, британські вчені припускають, що фарбування стін кімнати в оливково-зелений допоможе заощадити на рахунках за тепло до 270 фунтів на рік (10 тис. грн).

Може, треба і українцям спробувати такий лайфхак? Бо пам'ятаючи про наші зимові платіжки за тепло, навіть навесні та влітку хочеться заощаджувати. Влучний маємо час, щоб перефарбувати стіни.😉

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм! Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту