Щоденники сценаристів: іронічна інструкція для початківців

Наші веселі автори, які ще й підпрацьовують у різних телешоу та серіалах, розповідають про пікантні нюанси кіно-літературної роботи. Сьогодні професійними секретами ділиться сценарист серіалу "Свати" та фільму "Кохання у великому місті" Юрій Пойманов.

Покрокова інструкція "Як сісти за сценарій"

1. Уві сні додивитися атмосферний кошмар з неясною катастрофою, що неминуче насувається, безвихіддю, смертними вироками, тортурами, стратами та кінцем усього. Підскочити в холодному поту. За секунду збагнути сенс кошмару: сценарію досі немає. І якщо не сісти за нього сьогодні, завтра немає сенсу, бо післязавтра здача.

2. Проклясти ремесло сценариста. Позаздрити скелям, так само верблюдам, буддійським монахам і всім, кому не треба поспішати і кого не тиснуть терміни.

3. Зробити руханку, вийти на пробіжку, виконати повний комплекс йога-гімнастики Сур'я-намаскар... Господи, та кому я брешу?! Мріючи про це, нашвидку умитися, висьорбати чашку кави, сісти за стіл та увімкнути ноут.

4. Прислухатися до підступного внутрішнього голосу, який переконує, що ти ще не готовий, сценарій треба додумати і першу фразу першої сцени так і не знайдено. Одразу ж погодитися з внутрішнім голосом, підвестися і вимкнути ноут.

5. З відморожених поглядом божевільного почати багатогодинне мовчазне безцільне блукання квартирою із зупинками на балконі для перекуру та в кухні на каву. Гостей лякає, але сім'я звикла: "Михайлику, не чіпай тата, він працює".

6. Помітити дружину. Поговорити про бюджет і проблеми сім'ї (власне, бюджет і є головною проблемою), її роботу, подруг, дізнатися, як життя у сусідів та знайомих. Але на прохання замінити лампочку вибухнути тирадою про художника, якого відволікають від шедевра та ображено піти.

7. Проклясти ремесло сценариста. Позаздрити двірникам, кочегарам, комбайнерам і всім іншим, кому не треба брати роботу додому.

8. Дивись пункт 5.

9. Нелюдським зусиллям волі посадити себе за комп'ютер. Дати собі страшну клятву відкрити тільки Word і в жодному разі не лізти в Інтернет.

10. Увімкнути комп'ютер. Одразу ж порушити клятву, на автоматі натиснувши ярлик браузера. Але якщо вже ящик Пандори відкрито, не закривати ж його? Перевірити пошту, відповісти на листи, заглянути на чати, пронишпорити мережі, роздати лайки та дизлайки, залипнути в стрічці, ознайомитися з новинами в усіх сферах буття Всесвіту. Очманіти від реклами  електричної чавилки для часнику, перейти на сайт Аліекспреса і щиро здивуватися польоту китайської інженерної думки. Запостити посилання в мережі. Раптово перейнятися проблемою глобального потепління та прочитати величезну аналітичну статтю на цю тему. Коли всі подібні ресурси вичерпані, закрити ноут і піти, проклинаючи Всесвітнє павутиння.

11. Дивись пункт 5.

12. Поговорити по телефону з керівником сценарної групи. З потоку матюків і вигуків дізнатися, що який я сценарист, професіонал, колега і мужик, що дав слово. Та й як людина в цілому.

13. Дивись пункт 5.

14. Помітити сина, коли той прийшов зі школи. Поцікавитися його успішністю, настроєм, новинами школи та загальними тенденціями сучасної освіти. Відшити сина після прохання допомогти з математикою, посилаючись на пекельну зайнятість.

15. Дивись пункт 5.

16. Упіймати геніальну думку. Відточити її до досконалості й після цього згадати, що це шоста сцена третього сезону "Сватів". Один в один, бл*ь.

17. Визвіритися на дружину, яка попросила розкрутити м'ясорубку. З відповідного монологу дізнатися, що який я чоловік, батько, коханець, господар і годувальник. Та й як людина взагалі.

18. Включивши ображеного творця, розкрутити м'ясорубку, розв'язати сину завдання з математики, поміняти всі лампочки і винести сміття. Від бабусь на ослоні почути ту ж фразу, з якої і має починатися перша сцена.

19. Сісти за сценарій.
Збирає та куштує рецепти Юрій Пойманов
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту