Ми зібрали всі вимоги від українського уряду та створили інфографіку, що показує, якою має бути ідеальна школа у часи пандемії. Спойлер - від ідеї надягати маски на першачків уже відмовилися, але все ще сподіваються - школярі зможуть засвоїти правосторонній рух у коридорах.
Як ви вже зрозуміли, частина учнів продовжить навчання дистанційно. Все залежить від того, у якій "зоні" опинилась ваша школа: зеленій, жовтій, помаранчевій або червоній.
Весна-2020 - період, коли всій країні одночасно і зненацька довелося перейти на "дистанційку"- більшість і вчителів, і учнів, і навіть батьків називають його найважчим у шкільному житті. Щоб впоратися з "домашкою", учням доводилося сидіти за комп’ютером до ночі, а батьки та вчителі ніяк не могли домовитися, хто саме відповідає за навчання дітей.
У новому навчальному році поки що кардинально нічого не змінилося. МОН готує запуск онлайн-курсу для вчителів щодо дистанційного і змішаного навчання, а поки що радить орієнтуватися на методичні рекомендації "Дистанційна освіта", які опублікували в травні цього року.
Здебільшого там проговорюють організаційні моменти - розклад, критерії оцінювання і навантаження - наприклад, не більше трьох контрольних на тиждень. А також нарешті дають відповідь, хто відповідає за навчання найменших школярів:
Втім, за оцінками експертів, щоб розробити методичні матеріали для дистанційної форми навчання, потрібен щонайменше рік. Навесні, щоб записати і завантажити відеоуроки і завдання, викладачам доводилося працювати понаднормово. Та й більшість учнів здатна краще проявити себе під час очного навчання, а не онлайн.
- Ми рекомендуємо утриматися від масових зібрань, - каже заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.- Але якщо такі заходи відбуватимуться з дотриманням соціальної дистанції та всіх необхідних заходів захисту, тоді це можливо. Якщо їх переведуть в онлайн-режим, щоб учні могли в реальному часі на певних онлайн-ресурсах виконувати завдання, це буде найкращий варіант.
?Таша Шварц