Школа під час пандемії - без Першого дзвоника, але з розміткою двостороннього руху в коридорах

1 вересня учні повертаються до школи, яка під час адаптивного карантину працюватиме за оновленими правилами. Замість свята Першого дзвоника на учнів чекає вимірювання температури, антисептики, маски та урок, присвячений коронавірусу, на якому вчителі розкажуть про нові умови перебування у класах. Йод.media також розказує та показує.

Ми зібрали всі вимоги від українського уряду та створили інфографіку, що показує, якою має бути ідеальна школа у часи пандемії. Спойлер - від ідеї надягати маски на першачків уже відмовилися, але все ще сподіваються - школярі зможуть засвоїти правосторонній рух у коридорах.

Як ви вже зрозуміли, частина учнів продовжить навчання дистанційно. Все залежить від того, у якій "зоні" опинилась ваша школа: зеленій, жовтій, помаранчевій або червоній.

Яким буде навчання онлайн восени-2020?

Весна-2020 - період, коли всій країні одночасно і зненацька довелося перейти на "дистанційку"- більшість і вчителів, і учнів, і навіть батьків називають його найважчим у шкільному житті. Щоб впоратися з "домашкою", учням доводилося сидіти за комп’ютером до ночі, а батьки та вчителі ніяк не могли домовитися, хто саме відповідає за навчання дітей. 

У новому навчальному році поки що кардинально нічого не змінилося. МОН готує запуск онлайн-курсу для вчителів щодо дистанційного і змішаного навчання, а поки що радить орієнтуватися на методичні рекомендації  "Дистанційна освіта", які опублікували в травні цього року.

Здебільшого там проговорюють організаційні моменти - розклад, критерії оцінювання і навантаження - наприклад, не більше трьох контрольних на тиждень. А також нарешті дають відповідь, хто відповідає за навчання найменших школярів:

Організовувати роботу мають дорослі (батьки, опікуни), але саме організовувати, а не виконувати завдання за дитину.

Втім, за оцінками експертів, щоб розробити методичні матеріали для дистанційної форми навчання, потрібен щонайменше рік.  Навесні, щоб записати і завантажити відеоуроки і завдання, викладачам доводилося працювати понаднормово. Та й більшість учнів здатна краще проявити себе під час очного навчання, а не онлайн.

Що з олімпіадами і турнірами?

- Ми рекомендуємо утриматися від масових зібрань, - каже заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.- Але якщо такі заходи відбуватимуться з дотриманням соціальної дистанції та всіх необхідних заходів захисту, тоді це можливо. Якщо їх переведуть в онлайн-режим, щоб учні могли в реальному часі на певних онлайн-ресурсах виконувати завдання, це буде найкращий варіант.

?Таша Шварц

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту