Шотландець знайшов древні артефакти, яким більше трьох тисяч років

Фото: Twitter European Association of Archaeologists
Там меч, ковпаки з коліс давніх карет, а також залишки декоративної "підвіски-брязкальця".

У Шотландії археолог-любитель Маруїш Степ`єн знайшов стародавні артефакти часів Бронзового століття. Вчені визначили, що знахідкам понад три тисячі років, пише The Guardian.

Ще наприкінці червня чоловік разом зі своїми друзями займався розкопками. В один момент він своїм металошукачем наткнувся на металеві предмети, які знаходилися на глибині пів метра. Так як Степ`єн археолог-любитель, а сигнал був дуже сильним, він звернувся до фахівців організації Treasure Trove, створеної на базі Національного музею Шотландії.

"Я одразу відчув, що це може бути щось особливе. Я розумів, що прямо зараз відкрив для себе більшу частину історії Шотландії. Я був на сьомому небі від щастя", - сказав він для видання.

Археологи-професіонали досліджували територію протягом 22 днів. Маруїш Степ`єн з друзями хотіли бути причетними до такого видатного, за їхніми відчуттях, дійства, тому жили в таборі неподалік.

"Ми хотіли брати участь у розкопках від початку до кінця. Щодня з'являлися нові об'єкти, які міняли контекст знахідки, щодня ми дізнавалися щось нове", - коментував Маруїш.

Зрештою вчені знайшли меч, що знаходиться в піхвах, ковпаки з коліс древніх карет, а також залишки декоративної "підвіски-брязкальця", яка прикріплювалася до кінської збруї - першої зі знайдених у Шотландії і третій у Великій Британії.

Глава підрозділу Treasure Trove Емілі Фріман зазначила, що ці артефакти є знахідкою загальнонаціонального значення - в Шотландії розкопано мало скарбів часів Бронзового століття.

"Для нас це була прекрасна можливість відновити не тільки бронзові артефакти, а й органічні матеріали. Ще належить виконати велику роботу, щоб оцінити артефакти і зрозуміти, чому вони були тут закопані", - прокоментувала Фріман.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту