Штаб "Голосу": без вишиванок, пісень і поцілунків з дружиною

"Йод" провів вечір у штабі партії і з'ясував, що означає бути патріотом "нової хвилі".

У день виборів Вакарчук організував штаб у столичній "Стереоплазі". Це доволі  популярний майданчик: концерти, тусовки, лекції.

- Тут багато місця, а наш стаціонарний офіс маленький, - пояснюють волонтери на вході. - Вам праворуч...

Заходиш у штаб - і тиша. Лише по кутах тріщать величезні монітори - передають новини. Величезний зал порожній: світло приглушене, на м'яких пуфах дрімають журналісти.

- А де всі люди? Музиканти, члени партії? - цікавлюся у колег.

Ті кивають у бік виходу. Виявляється, трохи далі ще одна зала. Там молодь стукає по клавішах. Оце передвиборчий штаб у дії.

Періодично повз штабістів пробігають офіціанти (зала - прохідна).

На плакаті можна було залишати побажання. Написи "тут був Вова" журналісти не знайшли

Рідко з потайною кімнати виринають члени партії. Озирнулися - і назад.

- Хвилиночку! - гальмуємо Максима Шульженко (член партії і партнер "Стереоплази"). - Чому у вас так тихо?

- Не понял, - озирається на всі боки Шульженко.

- У штабі "Зе" грають в пін-понг, читають стендап. У вас в партії і коміки, і музиканти. І при цьому ніякого драйву ...

- Просто ми інші.

- Нудні?

- Не зовсім ... Побачите ближче до восьмої години.

🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

І справді, невдовзі штаб почав оживати. Вакарчук усе частіше миготить, зустрічаючи гостей. Першою приїхала родина рок-музиканта: дружина Ляля з дочкою. Ляля до останньої миті лишалася вкрай закритою персоною: жодних інтерв'ю і коментарів. Але цей день був особливим.

Дружина Вакарчука Ляля рідко виходить "на люди"

- Вакарчук казав, що приймав рішення самостійно і не радився з вами, - звертаємося до Лялі. Жінка трохи іронічно і здивовано підкидає брову.

- Продовжуйте, - киває.

- Чи не намагалися відмовити?

- Ні, хоча він уже був у парламенті. Але тут порівнювати недоречно, бо тоді це був такий романтик, який вірив у добро. А зараз він більше реаліст. Він уже все розуміє, він готувався.

Донька Вакарчука Діана вибрала "кольор партії". До речі, собака не з родини Вакарчуків - вона по акредитації (блакитний браслет надавали "ЗМІ")

Розмову перериває Володимир Опсеніца - гітарист "Океану Ельзи". Всі довго обіймаються, сміються. Здавалося б, з чого? Так, Вакарчук казав, що не покине групу в разі перемоги.

- Але ж ясно, що це буде урізаний графік гастролей, репетицій ...

- Урізаний? А коли "Океан Ельзи" гастролювали востаннє? Ви подивіться наш графік... Років зо три тому, - прикидає музикант.

- З чим це пов'язано?

- У групи бувають різні періоди. Буває період творчих поривів і настрою, а буває і по-іншому. Ось ми вже рік у відпустці. Далі побачимо. Ми ж не тільки цим займаємося.

По суті, у кожного члена групи за останні роки з'явився свій проект. Поки це локальні історії, але є потенціал. Може тому не настільки болісно реагують на політичні амбіції Вакарчука. Сам Вакарчук тим часом уже завмер в очікуванні - оголошують офіційний екзит-пол. За попередніми даними 6,5%. Вакарчук зі сльозами на очах обіймає партійців. Дружину не обіймає, бо вона в сусідній залі. Чи не має наміру світитися перед камерами.

- Вітаємо! - усміхаються їй офіціанти, накриваючи банкет.

Вакарчук тим часом каже про те, який важливий у політиці принцип альпіністів:

- Ми зробили базовий табір. І далі вже можемо лізти на Еверест і підкорювати вершину. Принципи "понад усе"!

Зала аплодує. Вакарчук дякує волонтерам, спонсорам, сім'ї...

- Та й ось членів групи, які мене підтримують, - раптом схаменувся, помітивши в натовпі музикантів.

Коли брифінг вгамувався - почався кулуарний шепіт. Відверто кажучи, партія збиралася взяти більше: від 10 до 24%. І що ж зрізало рейтинг?

- У нас фактично немає політиків - суцільний молодняк. Вони що думають, те й кажуть. Але щирість, автентичність - це все круто. Та ось цей прийом Тимошенко, коли незалежно від того, що у тебе запитують журналісти, ти штовхаєш на камери гасла. Це працює. Це треба було брати на озброєння, - обговорює на перекурі «могутня купка» з близького оточення Вакарчука.

- Я думаю, тут роль зіграло літо. Західна Україна на заробітках, решта - у відпустках. Наш виборець - це освічені та забезпечені люди. Вони всі зараз на островах, - міркує Соломія Бобровська (№9 в партійних списках).

До речі, про виборців. Якоїсь миті в штабі стало людно. Приїхали партійці, а слідом за ними - спонсори.

- Ми чи не єдині, хто відкрив списки донорів, - трохи раніше вихвалявся Вакарчук, посилаючи промінчики добра в бік меценатів.

Вони всі схожі: зручні кросівки, нішевий парфум. Бізнесмени "нової хвилі". Приїхали святкувати - і закрутилося. У залі вже накрили: хумус, креветки, сири та в'ялені помідори.

Один з музикантів "Океану Ельзи" - гітарист Денис Дудко - піднявся за діджейський пульт. І видав годинний сет. Дивовижна штука: не перебиває думки, але "качає". Народ розслабився, занурився в атмосферу одеської "Ібіци": дорого, гламурно. Але в нашій ситуації без пафосу.

До слова, і без вишиванок. Парочка волонтерів в "уніформі" вочевидь виділялася в натовпі. "Новий патріотизм" не сприймає показухи, більше акцентуючи на манерах.

Матерiали по темi
Іронія "Слуги..." в штабі під "зеленим" дахом
Євгенія Супричова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту