Січень-2020 у Києві був теплішим від норми на 6 градусів – тепер кліматологи міняють норму

Photo by Rhendi Rukmana on Unsplash
Метеорологічна зима у столиці України і досі не настала.

За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середньомісячна температура січня у Києві становила +0,8°С, що на 6,4°С вище кліматичної норми.

Цьогорічний січень посів другу позицію після січня 2007 року серед найтепліших з 1881 року.  

Найхолодніше було 7 січня, коли мінімальна температура опустилась під ранок до мінус 5,3°С, а найтепліше – 11 числа, коли максимальна температура піднялась після полудня до  +7,1 градусів. Але метеорологічна зима до столиці так і не завітала, хоча дві третини календарної  вже минуло.

Опадів у Києві за місяць випало 21 мм, що склало лише 44% кліматичної норми.

Зважаючи на те, що у цьому році закінчується черговий кліматичний період, який розпочався у січні 1991 року, в обсерваторії обрахували нові кліматичні норми. Отже, нова кліматична норма у Києві температури повітря для січня становить -3,2°С, і є вищою за попереднє значення на 2,4°С.

Стосовно опадів, то нова їх норма становить 37 мм, і є меншою від попереднього значення на 11 мм.   

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту