Синій колір екрану сприяє старінню - вчені

Фото: Unsplash by Josh Hild
Дослідження американські вчені проводили за допомогою дрозофілів.

Вчені Університету штату Орегон (США) провели нове дослідження в ході якого з`ясували, що синій колір екрану смартфона чи монітора - не простий. Тривалий його вплив може прискорити старіння організму, пише НОЖ, посилаючись на роботу вчених Aging and Mechanisms of Disease.

Піддослідними були досить такі незвичні організми - дрозофіли. Комах розділили на 2 групи: одну з них на 12 годин помістили у повну темряву, а іншу поміж синіх світлодіодів. В результаті, представники другої групи прожили менше, ніж представники першої.

У дрозовиків, які були під впливом синього світла постраждали сітківки очей та нейрони головного мозку, також порушилась рухова функція. До речі, такі симптоми були не тільки у зрячих комах, а і у сліпих. 

Яга Гебултович, професор біології, під чиїм керівництвом пройшло дослідження каже: "Люди стали частіше піддаватися впливу світла синього спектра, так як його найчастіше використовують в технології LED. Але світлодіодне освітлення, навіть в більшості розвинених країн, використовується недостатньо довго, щоб зробити висновки про його вплив на тривалість життя людини".

Однак, професор додала, що на 100% цей результат не можна застосувати до людей, так як людський мозок "отримав би набагато менше світла, ніж мозок мухи".

"З упевненістю ми можемо сказати одне: тривалий вплив синього світла завдає шкоди клітинам - вони у людини і мухи функціонують однаково", - закінчила Яга Гебултович.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту