Як себе почувають та де знаходяться звільнені українці

Фото: president.gov.ua
Перше інтерв'ю про те, як проходив обмін, дав наймолодший колишній політв'язень Павло Гриб.

Нагадаємо, що вчора відбувся обмін полоненими між Україною та Росією. Додому, нарешті, повернулись 35 бранців Кремля. 11 з них вчора відразу повезли на обстеження до лікарні "Феофанія", інших - у військовий госпіталь. Начальник медичної частини військового госпіталю Олександр Циц повідомив, що всі хлопці у задовільному стані. Відомо було лише, що Станіслав Клих потрапив до реанімації.

Ситуація на ранок після звільнення українських ув'язнених - спокійна. Всім звільненим продовжують надавати медичну допомогу та реабілітацію. Олег Сенцов та Володимир Балух вже залишили лікарню "Феофанія". Їм, як і іншим, зробили електрокардіограми, провели загальні клінічні аналізи та ультразвукові дослідження. В результаті, відпустили додому. Стан інших колишніх полонених поки різний, тому вони разом зі своїми родичами у медичному закладі, пише Українська Правда.

У себе в Twitter Олег Сенцов пізно ввечері опублікував відповідний пост.

Інші українці, які вчора повернулись на рідну землю, поки ніяких повідомлень у соцмережах не публікували. Їх родичі теж мовчать. Але не всі! Сестра Олега Сенцова Наталія Каплан у Facebook зробила жартівливий допис про брата. Вона виставила фото Олега та підписала: "Я звільняюсь з посади сестри Сенцова".

Стало відомо також, що родина Олега Сенцова прямує до Києва, щоб побачитись з ним. Адмінкордон з окупованим Кримом благополучно пересікли мама, дружина та син Олега. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив власник телекомпанії ATR Ленур Іслямов і підписав: "Роки очікувань і виплаканих подушок для цієї сім'ї, я дуже сподіваюся, закінчилися".

А ось наймолодший зі звільнених - моряк Павло Гриб встиг вже дати інтерв'ю для УНІАН. З 21-річним минулим в'язнем журналісти видання зустрілись в коридорі лікарні "Феофанія". У перерві між процедурами та медоглядами хлопець погодився розповісти про те, як відбувався обмін. 

"Я весь час знав, що обмін буде. Не на 100%, але жодних причин, того щоб це не відбудеться не було. Два роки і два тижні чекав його, - каже хлопець, - Це було 17 серпня. Нас привезли у невеличке приміщення і сказали писати своїми словами прохання помилувати. Та, хай його грець! Я нічого не писав. Не захотів".

Розповів, що потім його перевели в камеру, де він був сам. Не дали нічого окрім радіо та книжок. Більше робити було нічого, тому там хлопець почав малювати. За 3 тижні - "з речами на вихід". Завели в автобус, де був Сенцов та інші звільнені. Павло Гриб крикнув, зайшовши, "Слава Україні!", всі канвою йому відповіли та поїхали в аеропорт. А потім - літак, Україна...

Зараз хлопець каже, що втомився, але лягати в лікарню, сподівається, що не буде.

"Хочу подивитись новини", - каже про найперші плани Павло.

Фото: president.gov.ua
Матерiали по темi
Хвилюються і дякують людям, - звільнені українці дають перші коментарі після приземлення в Україні (відео)
Матерiали по темi
Як у Борисполі зустрічали звільнених українців (фоторепортаж)
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Володимир Назаров
Йод, вашу мать! Гриб же ніякий не моряк! Шо за "журналісти" у вас працюють, так важко перевірити перед публікацією статті її зміст, ви ще Сенцова моряком назвіть!!!!
9 вер 2019 р., 04:06
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту