Скандал між "Дизель шоу" і "Кварталом": хто у кого вкрав жарт?

У відповідь на звинувачення в "гумористичній крадіжці" кварталівець Артем Гагарін привів доказ, що це саме "Дизель" поцупив чужий жарт. Що ж сталося між колегами, які колись працювали разом?

Все почалося з того, що "Дизель Шоу" на своїй сторінці у Фейсбуці виставили відеоролик, в якому звинуватили студію "Квартал 95" в крадіжці. Вони порівняли справді схожі жарти, де весело обігруються назви літер англійської абетки. Але сценка "Дизеля" знята в 2015 році, а фрагмент "Вечірнього Кварталу" - зовсім свіжий. І підписали: "Хороший жарт можна придумати один раз, а вкрасти кілька..."

Звісно, під скандальним постом почалося шалене обговорення. Фанати "Дизеля" таврують "Квартал", а фанати "Кварталу" наводять свої аргументи про те, чи був плагіат. Мабуть, найгострішим став коментар кварталівця Артема Гагаріна, який саркастично пояснив суть того, що відбувається:

Не накручуйте себе, цей жарт ми вкрали не у вас, а прочитали в книзі за 2013-й рік ??? Просто не подумали, що ви теж книги читаєте. Хоча в цілому ви праві, жарт можна придумати один раз, а вкрасти кілька... ось тільки в цьому випадку ми - другі ?

І тут же Артем привів доказ - посилання на книгу Ірини Токмакової "Аля, містер Блот і буква Z", що була написана значно раніше. У ній йдеться про дівчинку Алю, яка вивчає англійську абетку з подібними жартами і грою слів, як в мініатюрі "Дизель Шоу" 2015 року.

До речі, письменниця Токмакова доволі популярна серед гумористів, що використовують у своїх жартах гру слів і букв. Адже про перші пригоди дівчинки Алі вона написала ще в 1968 році. В тій книзі йшлося про літери абетки російської мови.

У коментарях під постом "Дизеля" - фейсбучні війни. Всі одне одного поливають... назвемо це культурно "гумором і сатирою". Однак серед усього цього "потоку свідомості" є і цікаві зауваження.

Люди згадують, що колись "Дизель" був частиною "Кварталу" і хотів з ними виступати, але не вийшло, і вони пішли. Що "вкрадений" жарт – старий; не дивно, що його лейтмотив можна зустріти у різних коміків, це як в музиці - 7 нот, які іноді шикуються в схожі мелодії. Що коли Порошенко був президентом, то "Дизель" якось не жартував про політику, а тепер не може себе зупинити. Ну і, звісно, про те, що якщо є претензії і докази, то можете в суд звернутися, а раз ви цього не робите, то, отже, лише хочете підняти хвилю хейту і хайп.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту