Скільки коштує людське тіло: бюджет для доктора Франкенштейна

Спойлер: дорого! Більше, ніж квартира в Києві.

Американський письменник Білл Брайсон, що спеціалізується на науково-популярної белетристиці, випустив місяць назад свою нову книгу. Називається вона "The Body. Guide for Occupants" (Тіло. Путівник для мешканців).

Як повноцінний підручник з анатомії ми б вам її не рекомендували, але кумедних (і популярно викладених) фактів тут досить. Із серії "як з'ясували британські вчені ..." - а далі йде зовсім непотрібний для науки, але смішний або просто цікавий факт.

В одній із глав Брайсон розповідає, скільки насправді коштує людське тіло. Так, є точні цифри!

6 років тому ті самі "британські вчені", які постійно радують нас своїми не зовсім звичайними дослідженнями, вирішили забави заради підрахувати: у скільки обійдеться роль Бога (ну, або доктора Франкенштейна), якщо купувати матеріали для побудови тіла легально? Не для трансплантації органів, а просто щоб підрахувати загальну вартість всіх матеріалів, з яких і складається тіло людини. А саме - загальної маси 59 хімічних елементів, що входять в структуру тіла людини.

Вчені з Британського Королівського хімічного товариства склали кошторис, грунтуючись на ціни, за якими можна придбати в лабораторіях чисті хімічні елементи. Вартість взята в англійських фунтах, ми ж конвертувати її за курсом в гривні. Ось, що з цього вийшло.

Твердження, що людина на 70 відсотків складається з води - не зовсім вірне. Правильніше сказати, що людина складається на 61 відсоток з... кисню, а ще на 10 відсотків - з водню. У поєднанні вони і дають воду.

Кисень в повному обсязі обійдеться в 27 грн.

Водень дорожче, але не критично - 487 грн.

Азоту в нашому тілі всього 2,6% і коштує він зовсім мало - якихось 8 гривень.

Очищеного вуглецю для створення тіла людини знадобиться цілих 12 кг, і це буде витратно - 1 365 487 грн.

Ще потрібно в сумі 2 кг кальцію, фосфору і калію, що потягне разом на 1 448 690 гривень. І це ще недорого, якщо брати за одиницю об'єму.

Але, на щастя, ми вже набрали матеріалів на 99 відсотків від усього тіла людини. Решта 52 елемента ще дорожчі, але вони потрібні в мікроскопічних дозах. Загалом на них треба витратити десь 163 000 гривень.

Слаборадіактівний торій (він теж потрібен в тілі людини, так!) обійдеться покупцеві в 8 гривень.

А напівдорогоцінний цирконій, що входить до структури клітин людини, всього 60 копійок - не тому, що дешевий, а просто він потрібен в мікроскопічному об'ємі.

В сумі, все тіло людини (дорослої, вагою близько 70 кг), стверджує Білл Брайсон, посилаючись на британських вчених, потягне майже на 3 мільйони. Точніше - 2 977 528 гривень. І тепер з цією інформацією живіть! 😁

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту