Скорочення шкідливих викидів під час карантину ніяк не поліпшило клімат

Фото: Pete Linforth, Pixabay
Рано раділи - екологічна ситуація в світі продовжує погіршуватися навіть в умовах соціального дистанціювання.

Після початку пандемії COVID-19 частина виробництв зупинилася, а люди стали проводити більше часу вдома і рідше використовувати транспорт. Фахівці говорили, що це серйозно поліпшить екологічну ситуацію в світі, але нові дослідження спростовують це, пише Naked Science.

Використовуючи дані з відкритих джерел, група європейських і американських вчених розрахувала, як змінилися рівні викидів десяти різних парникових газів і забруднювачів повітря в понад 120 країнах в період з лютого по червень цього року. Так вони виявили, що викиди скоротилися за цей період на 10-30%. Однак це - лише тимчасовий ефект.

Вчені наводять приклад Азії, де рівень забруднення майже повернувся до показників минулого року. На їхню думку, короткострокові заходи не допоможуть запобігти зміні клімату. Навіть якщо припустити, що скорочення транспортного потоку і соціальне дистанціювання збережуться до кінця 2021 року, то через 10 років це знизить темпи потепління в кращому випадку на 0,01 градуса.

В рамках Паризької угоди щодо клімату 2015-го року  країни зобов'язалися обмежити підвищення температури до 1,5-2 градусів за Цельсієм. Для цього, як каже ООН, рівень викидів повинен падати на 7,6% щорічно. Але автори дослідження налаштовані скептично.

"Якщо бути чесним, світ навряд чи буде скорочувати обсяги вуглецевих викидів зі швидкістю, необхідною для виконання угоди", - розповів Пірс Форстер, співавтор дослідження і директор Міжнародного центру Прістлі в британському Університеті Лідса.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту