Смартфони визнали однією з найпоширеніших причин травм, - вчені

Фото: Pexels by bruce mars

Американські дослідники виявили, що після появи смартфонів кількість травм у людей збільшилась. До цього була менша загроза головам та загалом організму власників гаджетів, пише The Verge.

Кількість травм голови почала зростати приблизно з 2007 року - це рік випуску першого iPhone. Вчені знайшли певний логічних взаємозв'язок цих двох подій. 

Автор дослідження Борис Пасховер, хірург Медичної школи Rutgers New Jersey каже, що телефон перетворився із просто засобу зв'язку в мобільну платформу. Старі телефони не так сильно відволікали людей, як нові. Завдяки сучасним гаджетам люди спотикаються і падають. Також телефони "старого покоління" не вислизали з рук людей. Ну і звісно не було того небезпечного вірусу, який називається Pokеmon Go (до речі, вчені кажуть, що біля 90% усіх "смартфонових" травм саме через цей додаток).

Фото: Unsplash by Priscilla Du Preez

У своєу дослідженні вчені зібрали дані за період з 1998 по 2017 рік про травми голови та шиї, пов'язані з мобільними телефонами. Взяли це з бази даних Національної системи електронного спостереження за травмами (NEISS), у якій зберігається інформація про травми, які лікуються у відділеннях невідкладної допомоги приблизно у 100 лікарнях США. 

Виявилось, що за ці роки (за даними 100 лікарень Америки) люди отримали 2501 травму, пов'язану з мобільними телефонами. Автори дослідження кажуть, що еквівалентно - це трохи більше 76 тисяч травм по всій країні за той же період часу. 40% травмованих - люди віком від 13 до 29 років. 

Також вчені розподілили травми, отримані через смартфон, на 2 групи: прямі механічні травми (наприклад, хтось кидає телефон в обличчя або б'є телефоном одного з своїх молодших братів і сестер) та травми, пов'язані з використанням стільникового телефону (наприклад, коли хтось спотикається на тротуарі під час перегляду стрічки Instagram). Від прямих травм найчастіше страждають діти віком до 13 років. До травм другої групи більше схильні люди "після 50". 

На щастя, більшість травм були, все ж, не дуже серйозними. З іншого боку - це тільки пошкодження голови та шиї. Вчені не брали до уваги травми кінцівок чи інших частин тіла. А ще дослідники переконані, що ці цифри не дуже достовірні, адже багато людей не зізнаються, що отримали травму саме через те, що "сиділи у смартфоні".

"Я думаю, що якщо хтось йде по вулиці, і падає, він не збирається говорити, що він дурень і дивився на свій телефон. Ні, вони просто кажуть, що спіткнулися і впали", - підкреслив Борис Пасховер.

Матерiали по темi
Розробники техніки розповіли, що прийде на зміну смартфонам
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту