Фото: Unsplash

Сни допомагають людині позбутися непотрібних спогадів, - дослідження

Все через дію особливого гормону, що виділяється під час сну.

Американські та японські біологи виявили, що під час фази швидкого сну - на етапі, коли людина бачить сновидіння, - в її мозку активна більша частина клітин, що виробляють меланін-концентрований гормон. Він регулює цикл сну і неспання. Водночас, під час активного життя робочими залишаються лише третина цих клітин, зазначає Naked Science.

Вчені вирішили провести експеримент. Вони знайомили мишей з новими предметами, після чого по черзі уповільнювали або, навпаки, стимулювали нейрони в їхніх "клітинах сну". Виявилося, що активація клітин погіршувала здатність гризунів запам'ятовувати нову інформацію. Цей ефект спостерігався тільки під час фази швидкого сну, коли клітини продукують найбільше меланін-концентрованого гормону.

Експерти зробили висновок, що на цьому етапі сну мозок самостійно сортує інформацію й "стирає" ту, яка може бути непотрібною людині. Таким чином, під час сновидінь людина "чиститься" від зайвого досвіду.

Цікаво лишень, за яким принципом мозок відокремлює потрібне від непотрібного. З іншого боку, тепер з'явився вагомий аргумент для викладачів пояснити, чому ти не запам'ятав якийсь параграф з підручника 😅.

Матерiали по темi
Всього один тиждень недосипання може спровокувати набір зайвої ваги
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту