Сніг на льодовику Презена в Італії став рожевим і швидше тане

Фото: Instagram euronewsliving
Все через цвітіння водоростей, яке спричинила зміна клімату.

В Антарктиці сніг позеленів, а в Італії став рожевим. Таке явище спостерігають на альпійському льодовику Презена. Вчені кажуть, що це сталося через цвітіння водоростей. Але, окрім зміни кольору, сніг почав ще й швидше танути, повідомляє CNN

Б`яджо Ді Мауро, дослідник з Інституту полярних наук при Національній дослідницькій раді Італії, вважає, що зміну кольору спричинили водорості Хламідомонада сніжна (Chlamydomonas nivalis). А почали цвісти ці рослини через те, що була тепла весна, високі температури і слабкий снігопад, а це ідеальні умови для цвітіння водоростей в горах.

Також вчені кажуть, що рожевий сніг поглинає більше сонячної енергії, ніж білий. Це і спричиняє танення.

Додамо, що подібні явища спостерігаються і на інших льодовиках: внаслідок цвітіння водорості Ancylonema nordenskioeldii льодовик Мортерач у Швейцарії став пурпурного кольору. Цю водорість також знайшли в південно-західній Гренландії, а також в Андах і Гімалаях.

Закономірність легко пояснити: все через глобальне потепління на Землі.

Матерiали по темi
У Каліфорнії випав "кавуновий" сніг (фото)
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту