Сноу-Онєгін і прогнозована розв'язка. Чим розчарував заключний епізод "Гри престолів"

"Йод" переглянув заключний епізод культової телесаги "Гра престолів" і надав заключне слово про враження щодо побаченого занудливому критику та захопленому (але дещо розчарованому) фанату в одній особі. Спойлерів не бійтеся, вони приховані, і, якщо ви не захочете їх побачити, то й не побачите.

Підсумкове враження від перегляду заключної (фінальної) серії "Гри престолів": усе закінчилося, і - слава богам! Символічно, пафосно та дуже довго, немов сценаристи й режисери вирішили почастувати глядачів отрутою з Асшаю "Тривале прощання": всі знають, яким буде кінець, знають, що він неминучий, але хочуть бачити інтригу. Все було, на жаль, дуже прогнозовано.

Про нестиковки в сюжеті не будемо, вони вже помічені давно й багатьма. З найневинніших: воїни-бездоганні та дотракійці, лави яких не рідшають. Вони, як з'ясувалося, зовсім не згинули масово в битві з Королем ночі, а, навпаки, схоже, ще й розмножилися під час війни.

Як і абсолютно суперечливі слова та вчинки персонажів. Виняток - Тіріон (хто б міг подумати?), який виявився послідовним у словах і вчинках. Ну, хоча б у цій серії.

Утім, немає стаканчика з кавою зі "Старбакса" в кадрі - і на тому дякуємо.

Перед стартом 8-го сезону сценаристи й актори обіцяли не жаліти нікого з ключових і улюблених персонажів. І всі їм охоче вірили, адже в попередніх сезонах героїв і антигероїв косили направо та наліво. Що сказати про останню серію? Коротко: розходьмося, нас на... дурили. Гине лише один з ключових героїв - і, звісно, ця смерть і її обставини теж повністю були спрогнозовані фанатами заздалегідь.

Не помилилися прогнозисти й з тим, хто стане новим королем семи королівств. Хоча, стоп! Уже не семи. Одна з найдивніших сцен у фільмі нагадала давній анекдот. Король виносить вирок злочинцям: "Цих п'ятьох - стратити. Є останнє прохання? Лише в тебе?". - "Так, ваше Величносте! А можна мене не страчувати?". - Можна. А решту чотирьох - стратити!".

Один з персонажів, скориставшись родинними зв'язками у владі, запитує нового короля: а можна ми не будемо тобі підкорятися? На що король чемно відповідає: можна. Ось воно що: то треба було просто запитати, але ніхто раніше про це не здогадався.

Ну, й сам новий король. Саме його кандидатуру передбачили ще до старту сезону букмекери. Причому в їхніх котируваннях він був настільки очевидним фаворитом у порівнянні з іншими, що така розв'язка здавалася, ну дуже банальною. Як шанси "Манчестер Сіті" на чемпіонство перед початком футбольного сезону в Англії. І так усе й вийшло.

Джон Сноу, цей Євгеній Онєгін вестеросського розливу вже втомив своїми метаннями: обов'язок або любов, любов або обов'язок? Якби була у восьмому сезоні 7-а серія, впевнений, багато хто з фанатів проголосували б, щоб завалити вже самого Сноу. І що в результаті? Упродовж 20 хвилин зрадив спочатку любові (на користь обов'язку), а потім, трохи пізніше, і обов'язку.

Є класні (ну, дуже!) кадри, які стануть культовими. Але їх, на жаль, лише два. Перший, коли Біс потрапляє на невеселу знахідку, яка кидає його в смуток, навіть у відчай. Те, що не сильно впадало в очі в попередніх серіях, але що має велике значення прямо зараз.

Другий момент (а за значенням - так і перший!): остання сцена за участю дракона Дрогана. Вона дуже сильна. Як і її фінал, що дає зрозуміти - драконів ні ми, ні жителі семи королівств, уже ніколи не побачимо - цей був останнім.

Ну, й про фінал (серії, не серіалу). Ось він, мабуть, вдався. Передусім тим, що таким його ніхто не передбачав. Так, ніхто не помер, але хепі-ендом назвати фінальні кадри 6-ї серії 8-го сезону язик теж не повертається. І в ньому, фіналі саги, є чимало натяків на те, що про деяких персонажів ми ще можемо почути (і побачити їх) в спін-офах, у приквелах, і, можливо, в продовженні. Але вони вже ніколи не будуть разом. Цю частину "Гри" скінчено навічно.

На завершення. Автор тексту - не такий вже й зануда. І GOT за результатами всіх восьми сезонів отримує від мене високу оцінку 8,5 за 10-бальною шкалою. Міг би отримати й 9,5, якби не останній сезон. Просто мистецтво красиво попрощатися не всім дається, а розчарування від останнього сезону тільки в тому, що вже дуже високо задрали планку творці "Гри" в попередніх. А фінал не те, щоб провалили, але недотягнули. Що ж, так теж буває.

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту