Собаки - еліксир молодості: вчені кажуть, що ті, у кого є домашні улюбленці – живуть довше

Фото: Pexels
У собачників на 23% нижчий ризик смерті від серцевих захворювань.

Як ми писали раніше, вчені кажуть, що чоловіки швидше виберуть відпочинок з чотирилапим, аніж з друзями чи рідними. І що тут сказати - вони щось точно знають. Адже нове дослідження шведських науковців показало, що спілкування із собаками діє, наче ліки. 

Вчені кажуть, що ті, у кого є собака значно рідше страждають на серцеві захворювання. А дослідження вони провели справді грандіозне – участь взяли 3,4 млн людей віком від 40 до 80 років, пише Mirror.

Фото: Pexels

В результаті виявили, що у собачників на 23% знижується ризик смерті від серцевих захворювань та на 20% - від інших чинників. 

Собак назвали чудовими ліками. Як це працює? Чотирилапі друзі знімають ознаки депресії та втоми від соціуму, а це є головними причинами ранньої смерті. 

Власники песиків краще справляються зі стресом, їхній артеріальний тиск та пульс зрідка скаче, вони активні й тим самим рівень їхнього холестерину значно нижчий. 

Епідеміолог і головний автор даного дослідження Тов Фол каже, що собака обов’язково має бути в тих людей, які живуть самі.

"Пес – це хороший співмешканець. Навіть кращий за деяких людей. Собаки заохочують вас гуляти, вони дають моральну підтримку і роблять життя значущим", - каже він.

Порода песика теж має значення. Маленька собака – мале фізичне навантаження, велика собака – рух, біг, поліпшення здоров’я серця. Все просто. Вчені радять заводити ретривера чи англійського пойнтера.

Фото: Wikipedia
Фото: Wikipedia

Те, що коти знімають стрес своїм муркотінням чи забирають головний біль, якщо ляжуть вам на голову чи шию – ми знаємо давно. А тепер ще й науково доведено, що собаки – найкращий спосіб "зберегтись", тому не зволікайте і обирайте собі чотирилапого. Зараз саме час: прогулянки чи пробіжки з ним осіннім парком по листю – саме те, що треба.😉

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту