Собаки зможуть на нюх визначати коронавірус, - вчені

Фото: Unsplash by Kai Wenzel
Науковці почали розробляти спеціальну програму тренувань для чотирилапих.

Британські вчені почали розробляти інтенсивну програму тренувань для собак. Завдяки такому комплексу тварини, можливо, зможуть допомогти у протидії коронавірусу. Чотирилапих хочуть навчити розпізнавати COVID-19 на нюх у безсимптомних хворих, пише New York Post.

Спеціальну програму тренувань хочуть розробити за шість тижнів. Про це заявили у Лондонській школі гігієни і тропічної медицини (London School of Hygiene & Tropical Medicine). Поки що проєкт на ранній стадії розробки, каже Глава департаменту з контролю за хворобами Джеймс Логан. 

Вчені кажуть, що у захворювань є свої специфічні запахи і, ймовірно, у COVID-19 теж. Якщо у собаки добре розвинений нюх, то вона зможе визначити і цей вірус. Також відомо, що ці тварини добре відчувають температуру тіла людини. 

Будуть потрібні декілька тижнів експериментів, перш ніж стане відомо, чи здатні собаки ідентифікувати коронавірус. Собак тренуватимуть за допомогою масок, які носили заражені. Якщо початкові випробування будуть успішними, вчені планують тренувати шістьох собак.

Згодом собак, які виявлятимуть COVID-19, можна буде використовувати після епідемії в аеропортах, щоб швидко ідентифікувати людей, що переносять вірус. Це допоможе запобігти повторному спалаху хвороби.

Зараз собаки вже задіяні у виявленні таких недуг, як малярія, діабет, хвороба Паркінсона і онкологічні захворювання.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту