Фото: Marc Schaefer / Unsplash

Соцмережі й телебачення провокують депресію у підлітків - дослідження

Переглядаючи образи ідеального життя, молоді люди починають себе недооцінювати.

Що унікального у дослідженні канадських вчених, які дійшли висновку, що соцмережі руйнують самооцінку людей, які ними користуються? Про шкоду ідеальної картинки, яку кожен день "підсовує" стрічка, можна дізнатися на практиці - за реакцією підлітків, які прагнуть їй наслідувати. Якщо у них це не виходить - багато хто відчуває себе незадоволеними, деякі - відкрито невдахами. Погоня за ідеальним, але нереальним стимулює знищення самооцінки у молоді, зазначає theglobeandmail.com.

Фото: S O C I A L . C U T / Unsplash

Подібний руйнівний ефект має перегляд телебачення. За словами дослідників з університету Монреаля, ЗМІ досить агресивно просувають політику "порівняння", коли один образ або соціальний статус прирівнюють до іншого. Через це багато підлітків "приміряють" запропонований образ на себе, а з відсутністю критичного мислення починають порівнювати себе і своє життя з тим, що бачать на екрані. Це призводить до особистісних розладів і депресій, які зростають у підлітків зі збільшенням перегляду контенту у телефоні або на ТБ.

Вчені, поспостерігавши за підлітками у віці від 14 до 16 років, дійшли висновку, що ті не здатні об'єктивно оцінювати запропоновану інформацію - наприклад, розібратися, чи не перебільшена вона або чи взагалі реальна.

Але дослідження цікаве й іншими висновками вчених. Вони також спостерігали за психологічним станом людей, які сиділи за відеоіграми. Згубної тенденції до розвитку депресії у таких підлітків не було - збільшення проведених годин за іграми не стимулювали зростання негативних станів.

І знову шах і мат тим, хто говорить, що відеоігри не розвивають. Краще обмежувати час у соцмережах, аніж не давати дитині грати в онлайн-шахи ✌.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту