Соцмережі пропагують гедонізм. Та чи добре це?

Разом з психотерапевткою розбиралися, як треба кайфувати від життя та коли зупинитися жити ва-банк.

Насолода від життя - це головне мотто Інстаграму, де транслюють шикарний відпочинок та розваги 24/7. Але це небезпечно не тільки тому, що люди впадають у депресію, адже їхнє життя далеке від того, що вони спостерігають в соцмережах. Це викривлення реальності, яке призводить до кризи у тих, хто це саме життя транслює.

Однак не завжди такий стиль відпочинку - це погано. Виявляється, людина потребує гедонізму, але правильного.

Тож у чому формула щасливого життя - читаємо думки нашої постійної експертки Анни Крайлюк ?.

Що таке гедонізм

Гедоністи - це люди, метою яких є отримувати задоволення від життя. Вони добре відчувають свої "хочу", вміють їх реалізувати та насолоджуватися результатами цих досягнень.

Це великий плюс - мати талант кайфувати від життя. Але гедонізм буває різним, а саме зараз у соцмережах пропагують його негативний вид. Молоді люди бачать яхти, вечірки та подорожі, але не зовсім розуміють, яким чином люди досягли такого рівня відпочинку. 

Інфантильний гедонізм

Інфантильні гедоністи - це егоцентричні люди, які сфокусовані виключно на собі та своїх бажаннях. Вони отримують задоволення від життя, але більше нічого в житті не мають. Часто з ними пов’язують алкоголь, секс, наркотики, азартні ігри та лінощі.

Коли відбувається криза середнього віку, такі гедоністи починають усвідомлювати, що їхнє життя - пусте. Жодних цілей вони не досягли, тому ближче до 40 років починають відчувати ненаповненість та самотність. Це може призводити до важких форм депресії. 

Гедоністи не отримують важливого виду задоволення, який отримують інші - це кайф від досягнення цілей. Такі люди просто беруть, не віддаючи. Але для відчуття повного задоволення людині важливо вкладати отриману енергію в проєкти, в розбудову сімейних стосунків, у підтримку дружби. 

Тобто інфантильні гедоністи насправді отримують обмежене задоволення - від примітивних бажань.

? Що можна зробити.

Для інфантильних гедоністів варто замислюватися про те, а що буде з ними у майбутньому. Усвідомлення минущості життя має повертати людину до вагомих цінностей - не таких примітивних, як постійні вечірки та адреналін.

Зрілий гедонізм

Людина отримує задоволення, віддаючи частинку своєї енергії іншим. Це доводить приклад благодійності. Ми кайфуємо від того, що ділимося знаннями, інформацією, результатами роботи.

Окрім розвитку сфери задоволень, куди ми відносимо хобі, подорожі та відпочинок, людина має щось створювати. Тобто не тільки брати, подібно до паразита, а й віддавати.

Зрілий гедоніст, окрім локальних задоволень, має стосунки, роботу та реалізацію. Саме туди він вкладає свою енергію та сили. Він дбає про своє здоров’я, на відміну від інфантильного гедоніста. Він ставить собі цілі та пробує їх досягати. Як наслідок - отримує задоволення від цього. 

Тому секрет насолоди такий: тільки ті люди, у яких розвинені всі сфери життя, будуть по-справжньому від нього кайфувати.

Ілюстрації: freepik.com

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Олексій Миколюк
Дякую, сподіваюсь допоможе
2 черв 2021 р., 09:30
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту