Спільнота "Дієвих": як працює застосунок "держава у смартфоні"

У Києві презентували сервіс для надання державних послуг онлайн.

Його головна мета - зберігати всі важливі документи онлайн. Над цим останні місяці працювала команда розробників програми.

Першими в онлайні стануть доступні водійські документи. Згодом у свій особистий кабінет у додатку можна буде завантажити інші документи, які потрібні для отримання адміністративних і споживчих послуг.

У заході, присвяченому запуску додатку, взяли участь президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Олексій Гончарук, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та ін. Також на презентації повинен був бути присутнім міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, але, за словами президента, він потрапив до лікарні й перебуває у важкому стані.

"Інші країни йдуть до цього роками, а ми змогли за півроку. Наскільки мені відомо, ми стали третьою країною Європи, яка має щось подібне. На створення цього додатка не було витрачено жодної гривні з державного бюджету України", - розповів президент.

"Дію" вже можна завантажити онлайн з Play Market (для користувачів Android). В App Store додаток доступний за посиланням.

Що буде доступно у "Дії"

Завдання команди розробників і держави - оцифрувати всі послуги та документи, які можуть знадобитися українцям для життя. Але головна відмінність - зробити їх доступними й комфортними для користування.

Прем'єр-міністр Гончарук заявив, що переведення в онлайн 100% державних послуг є "абсолютно досяжною метою".

Нагадаємо, що поки міністерство відкрило доступ для отримання послуг eМалятко, лекцій із цифрової грамотності, в перспективі планується запуск цифрової освіти й системи нарахування пенсій. Також у планах розробників - запустити можливість голосувати на виборах онлайн.

На попереднє тестування "Дії" подалися 58 тисяч охочих. Розробники закликають підключатися до них й інших українців. У разі, якщо "система ляже", команда закликає трохи почекати або ж її перезапустити. Причина проблем може бути через великий ажіотаж.

Першим документом, який стане доступний у додатку, є водійське посвідчення.

Перевірка оригінальності документа відбуватиметься наступним чином: у додатку передбачена генерація тимчасового QR-коду. Людина, що бажає упевнитися в тому, що посвідчення - справжнє, може навести камеру смартфона на код. У разі, якщо документи зареєстровані користувачем у "Дії", відкриється його персональна сторінка в додатку з цифровою копією посвідчення на телефоні.

За словами розробників, це значно спростить життя водіям при перевірці документів поліцейськими або для підтвердження особи (замість паспорта).

Крім водійських прав, у додаток можна підвантажити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Команда також працює над оцифруванням автоцивілки. Таким чином, у "Дії" будуть доступні всі документи, які потрібні для водіння автомобілів та інших видів транспорту.

Також в системі доступна функція BankID

Це ідентифікація людини для підписання документів або авторизації через банк, послугами якого вона користується.

Які документи наступними з'являться в "Дії"

Розробники вже в процесі цифрування студентського квитка та паспорта. Вони стануть доступними для українців під кінець лютого 2020 року.

У разі, якщо система дасть збій, передбачена можливість службової підтримки через спеціальні чат-боти. За словами представників "Дії", більшість питань щодо роботи в додатку буде вирішуватися автоматизовано.

Стежити за планом перенесення державних послуг онлайн можна на сайті програми.

На момент публікації цього матеріалу, ця сторінка періодично "зависала" 😉. Але розробники про це попереджали й просили ставитися поблажливо.

Так що, не перевантажуймо систему 😆.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту