Співачка-бандуристка KRUTЬ: "Ця книга немов додавала мені свободи"

Фіналістка Нацвідбору Євробачення-2020 Марина Круть у колонці для Йод.media розповіла про свої літературні вподобання.

Історія знайомства з цим письменником та його творчістю почалася, коли мені було 16 років. Це був період, коли під час прочитання літератури на літо ти прокидаєшся сам, і згодом прокидається твоє критичне мислення, яке каже тобі: "Людино, а що ти взагалі хочеш сама читати? ".

Моє оточення на той момент складали приємні люди, які лагідно мені привили любов до сучасної української літератури, наскільки це можливо: Іздрик, Любко Дереш, Шкляр та Жадан, яких я на свій вік тоді ще не розуміла. Можливо, був не час. Багато хто поливає брудом сучукрліт (сучасну українську літературу), та я до неї ставлюся з великою повагою.

А сьогодні я розповім про мою першу і улюблену книгу Василя Шкляра – "Чорний ворон".

Ключовим моментом стало те, що цей роман потрапив до мене у найкращий час. У ті самі 16. Час формування своєї позиції та своєї думки.

"Чорний ворон" - перша книга, яку я прочитала за власним бажанням.

Я не розповідатиму про сюжет і головних героїв, я розповім історію, як книга може стати частиною людської історії, навіть персональної. 

Я обожнюю той час, в якому я читала ту книгу, адже "Чорний ворон" про свободу. З кожним моїм роком у повітрі ставало особисто для мене більше свободи, і та книга немов додавала мені її.

Історію про повстанців і трагедію Холодного Яру мало хто піднімав до Шкляра. Більше того, у школах нам не дають програмного часу, аби наголосити на важливих і ключових моментах, які відбувалися з нашою культурою, зокрема останні сто років. Шкляр гарно все упакував і видав. 

Минули роки, і я із сучукрліту заглибилась у літературу Розстріляного відродження. Про неї я маю бажання сказати згодом (не тільки у цій колонці), але те враження про "Чорного ворона" у мене досі стоїть у голові.

У тканинній торбі я носила книгу, стояла весна, я взула перші кеди і чорним кольором пофарбувала нігті. Це був перший курс вишу, і так багато протесту у моїх жилах. 

Відтоді я почала любити Україну більше. Саме через літературу.

Можу прямо сказати, що моя свідома любов до місця, де я народилась і живу (Хмельницький), – почалася з роману "Чорний ворон". Славний роман, почитайте. 

P.S.

Через 5 років після прочитання "Чорного ворону" я вперше приїхала виступати на фестиваль "Холодний Яр" і там прийшла на прес-конференцію з Василем Шклярем. Я познайомилася з письменником і розповіла йому історію про свої враження та розплакалась прямо перед ним. Він лагідно мене обійняв і підписав нову книгу – "З теплом у серці. Марині".

Матерiали по темi
Історія KRUТЬ: як стати зіркою, якщо ти - бандуристка (інтерв'ю з фіналісткою Нацвідбору Євробачення)
Марина Круть
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту