Артист Ivan NAVI: Під час прочитання цієї книги ніби подорожуєш у часі, розгадуючи загадки

Наш сьогоднішній #книгонавт - український співак Ivan NAVI (справжнє ім'я Іван Сяркевич) - у своїй літературній колонці розповідає про книгу, яка найбільше вразила його. Хоча спочатку було кіно. Але, прочитавши сам твір, відкрив його зовсім по-іншому. І всім радить прочитати, адже там є чіткі відсилки до того, що зараз відбувається з людством. Актуальненько. Ну, Іване, розповідай.

Дуже часто в книги я заглиблююсь після їхньої екранізацій. Це доволі цікаве відчуття, коли ти вже знаєш суть, фабулу, а потім, читаючи, відкриваєш дедалі нові факти. Так сталось і з книгою Дена Брауна "Інферно" (вперше опублікована 2013-го). 

До того я передивився фільми за книжками Дена Брауна: "Код да Вінчі", "Ангели і Демони", а от після перегляду "Інферно" мені захотілось дізнатись усі деталі, які там заховав сам автор цієї історії.

У центрі сюжету – відсилка до класичної літератури, "Божественної комедії" Данте. В школі, коли ми її проходили, я ті уроки, напевно, прогуляв, бо тоді так і не прочитав, але саме книга Дена Брауна спонукала мене зробити це.

Взагалі, твори цього письменника наповнені багатьма деталями з історії, міфології, архітектури - і це все загорнуто в такі цікаві головоломки, що починаєш усе переживати разом з головним героєм професором Ленгдоном. Усі ребуси здаються нелогічними і заплутаними десь до середини книги, а потім ти відчуваєш кайф відкриття за відкриттям.

У центрі головоломок "Інферно" - проблема перенаселення Землі та нав’язлива ідея - вірусом очистити планету, влаштувавши справжнє пекло. Відчуваєте, як тема з вірусом зараз актуально звучить?

Задля порятунку планету, професору потрібно знайти підказки у роботах видатних художників і поетів часів Ренесансу. І я в захваті від того, як Брауну вдалось поєднати в одному творі минуле, теперішнє і майбутнє. А опис міст Флоренції, Венеції і Стамбула такий детальний і точний, ніби ти там перебуваєш. Обов’язково, коли туди потраплю, пройдусь цими місцями. 

З найцікавіших цитат з книги, хочу виділити оцю (дуже актуально, зважаючи на сьогоднішні події): 

Найгірша самотність у світі - це ізоляція, у яку ти потрапляєш, коли тебе не розуміють.

Зовсім по-новому розумієш цю сентенцію зараз, перебуваючи в ізоляції фізичній, бо, справді, не така вона й страшна та ізоляція, якщо поруч з тобою твої люди, які тебе розуміють.

Ми живемо в цікавий час, коли сюжети з книг можуть стати реальністю, коли завдяки інтернету і великої кількості інформації ми не можемо зрозуміти, де правда, а де брехня. Бо мало не кожна гучна ситуація стає справжньою головоломкою для аналізу та розуміння.

Думаю, що в наш час теж є певні особи, які керують долями людей та держав. І далеко не завжди відкрито. Зважаючи на те, що я релігійна людина і вірю в рай та пекло, то, на мою думку, кожен рано чи пізно отримає по заслугах.

Мені цікаві такі книги як "Інферно", в них є і екшн, і багато історичних фактів. Під час прочитання ти ніби подорожуєш в часі й опиняєшся в центрі захопливої пригоди. А коли ще й розкриваєш загадки швидше за головного героя, тоді взагалі почуваєшся справжнім щасливчиком від того, що тобі до рук потрапила саме ця книга. Нехай вона і доволі комерційна, але сто відсотків варта до прочитання, насамперед у цей час.

Іван Сяркевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту