Срібні монети часів Київської Русі знайшли на Житомирщині

Фото: Facebook Oleksandr Alfyorov

Житомирщина - "область скарбів", виявляється. У селищі Городниця знайшли артефакти часів Київської Русі. Це 32 срібні монети, які датуються 1000-1019 рр. Про це повідомив науковий співробітник Інституту історії НАН України Олександр Алфьоров на своїй сторінці у Facebook.

На монетах зображений Київський князь, а на зворотній стороні княжий знак – "тризуб у Володимира та двозуб у Святополка". За словами Алфьорова, це перші монети Русі-України, і понад 100 років історики не знали подібних знахідок.

"Зі мною вийшли на зв’язок знайомі знайомих і сказали, що за абсолютно побутових обставин були знайдені ці монети. З перших слів ми дійшли спільної згоди - ця знахідка сторіччя має згідно з законом бути переданою державі", – зазначив Алфьоров.

Тому наразі відувається процес передачі скарбу.

"Нам необхідно убезпечити цю передачу, бо вона є прецедентом за всі роки незалежності. Водночас, монети не мають загубитись "на калідорах", а бути передані до музею. З вашої ласки, називаю цей скарб для історії та науки "Городницьким скарбом", - додав він.

Фото: Facebook Oleksandr Alfyorov
Фото: Facebook Oleksandr Alfyorov
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту