США вимагають від Китаю $9 трильйонів - внесок у загальну боротьбу з пандемією

Фото: leo2014, Pixabay
Штати вважають, що батьківщина COVID-19 поскупилася на ліквідацію наслідків вірусу.

Держсекретар США Майкл Помпео заявив, що Китай мусить виділити понад $9 трильйонів на боротьбу з поширенням коронавірусу на планеті. Американська влада вважає, що внесок Китаю в боротьбу з пандемією нікчемний у порівнянні з тією ціною, яку заплатив увесь світ, пише Esquire.

"Внесок Китаю у боротьбу з пандемією нікчемний у порівнянні з тією ціною, яку через нього заплатив увесь світ. Ця чума вже коштує 90 тисяч життів американців, з березня більше 36 мільйонів американців втратили роботу. По всьому світу 300 тисяч померлих і, за нашими оцінками, може бути до $9 трильйонів [збитку]", - сказав держсекретар.

За його словами, США виділили на боротьбу з коронавірусом у світі близько $10 мільярдів, в тому числі кошти на розробку вакцини і гуманітарну допомогу. А внесок Китаю, як стверджує Помпео, склав лише $2 мільярди.

Раніше позов проти влади Китаю подала американська організація Freedom Watch. Сума претензій - 20 трильйонів доларів США. Позивачі звинувачують владу Китаю в тому, що коронавірус став результатом досліджень для створення біологічної зброї.

А в ізраїльський суд подано колективний позов щодо уряду Китаю, який звинувачують у злочинній недбалості, нехтуванні здоров'ям суспільства, що спричинило за собою численні жертви і економічний збиток. Розмір позову - 100 мільярдів шекелів (близько 27,5 мільярдів доларів).

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту