Стас Боклан: На ювілей запрошу до театру друзів. Починаючи від самих висот

12 січня одному з найпопулярніших українських акторів виповниться 60. «Йод» дізнався, як Боклан планує відзначити день народження.

Не так давно у нас вийшло велике інтерв'ю зі Станіславом Бокланом. Там ми обговорили різні проєкти, в яких задіяний актор: «Лігу сміху», серіал «Папік», навіть його інтерв'ю з президентом і дружбу з Володимиром Зеленським. А ось фрагмент розмови про ювілей ми приберегли ближче до дати.

«У день народження запрошу друзів на спектакль і накрию стіл»

- Станіславе Володимировичу, 2019-го виповнилося 25 років, як ви стали актором Молодого театру. А 12 січня 2020-го ще один ювілей – ваше власне 60-річчя. Чи плануєте якось відзначати?

- Хтось розумний сказав, що ювілеї - це ворота, розкриті для людської дурості (цитата аргентинського письменника Хуліо Кортасара. - Авт.). Я не люблю ні ювілеї, ні дні народження. Особливо свої. А ось дні народження онуків радують (одному - чотири, а інший - два). ?
Я не збирався нічого робити зі своїми ювілеями. Але до дня мого народження театр вирішив поставити спектакль, і я в ньому граю головну роль.
Хочу зробити такий вечір, щоб за запрошеннями (безкоштовно) прийшли всі, кому, як мені здається, я цікавий. Вистава для друзів. Починаючи від самих висот, якщо вони знайдуть час. А я накрию там якийсь стіл.

Фото: molodyytheatre.com

- Яка вистава?

- Це гоголівська «Шинель». (На сайті Молодого театру в репертуарі сiчня «Шинелі» поки немає, але в списку прем'єр року вона значиться. - Авт.). Твір відомий, але у нас буде свій погляд.
Андрій Федорович Білоус (художній керівник Молодого театру. - Авт.) Вирішив, що потрібно зробити такий спектакль. А я нічого нового давно не репетирував, тому що дуже багато зйомок. На щастя, театр терпляче поставився до того, що я трошки на стороні працюю.

Боклан та німці. Але спочатку - Гриша

- Відразу прошу вибачення, але, наприклад, для моєї мами, тещі і тестя ви - перш за все - Гриша з ситкому "Коли ми вдома". А це такий яскраво-липучий персонаж, який комусь іншому міг би всю акторську кар'єру занапастити. Як, наприклад, образ Шурика - Олександру Дем'яненко (за його ж словами). Вам Гриша не заважав?

- Насправді, і Гриша, і Чуйко з «Слуги народу», і герой «Папика» - це все я. Я, який знав таких людей. Я, який їх скопіював і відтворив. 

Я думаю, мене рятує різноманітність моїх ролей. Тому всі розуміють, що я можу грати не тільки Гришу.
Пам'ятаю, як одного разу був на дачі, читав книжку (а у нас не дуже запарканена ділянка), повз проходила сім'я і хтось сказав: «А тут живе дідусь Гриша». Я зрозумів, що ці люди дивляться «Коли ми вдома». ?
Але серед акторської, режисерської та продюсерської братії цей персонаж не домінує.

- У Вікіпедії у вас є сторінки на трьох мовах: українською (це логічно), російською (теж зрозуміло) і німецькою. А німці-то за що вас так полюбили??

- А я працював цілий сезон в Дюссельдорфі в місцевому театрі. Вже давно. Там був великий проєкт, він називався «Європа очима варварів»: польсько-німецький, україно-німецький і ще якийсь-німецький спектаклі.

Я там жив постійно три місяці, тому що йшли репетиції. Потім їхав, приїжджав. Ми грали ці спектаклі і в Києві. У мене навіть була робоча німецька віза, і я міг би залишитися з нею там запросто.

- Але ви з нами. І це чудово.

Олексій Сисоєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту