Столиця Індонезії щорічно поринає під воду на 25 сантиметрів

Photo by Bayu Syaits on Unsplash
За прогнозами, третина міста потоне до 2050 року.

Столиця Індонезії повільно, але впевнено йде під воду. Зведена в зоні землетрусів, на болотах, в зоні злиття 13 річок, Джакарта традиційно вирізняється інтенсивним будівництвом і в той же час - поганим міським плануванням. Північні райони столиці позбавлені водопровідної системи, тому місцева промисловість і мільйони жителів користуються водоносними горизонтами, пише vokrugsveta.ua.

У бухті Джакарти було вирішено побудувати штучні острови, які повинні служити буфером для прибуваючої морської води, а також велику прибережну стіну. Але немає ніякої гарантії, що проект вартістю 40 мільярдів доларів вирішить проблеми міста. Побудована уздовж берега в районах підвищеного ризику стіна вже потріскалася. Вода просочується крізь цей бар'єр, погрожуючи затопити лабіринти вузьких вулиць і хатин бідняків.

Тому замість того, щоб продовжувати шукати інші шляхи порятунку Джакарти, влада країни пішла шляхом найменшого опору: вирішила перенести столицю з острова Ява на сусідній острів Калімантан.

Однак у більшості 10-мільйонного населення міста немає коштів для початку життя на новому місці. Прогнозується, що вже до 2050 року під водою опиниться третина Джакарти.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту