Стрес матері впливає на стать дитини

Photo by Joshua Glass on Unsplash
У вагітних, які багато нервують, рідше народжуються хлопчики.

Нове дослідження Рокфеллерівського університету показує, що сильний стрес, який відчувають майбутні матері, впливає на стать їхньої дитини, пише naked-science.

У своїй роботі дослідники вивчили 27 показників психосоціального, фізичного і повсякденного стресу, зібраних з анкет, щоденників і щоденних фізичних оцінок 187 здорових вагітних жінок у віці від 18 до 45 років.

Близько 17 відсотків жінок були психологічно напружені, з клінічно значущими високими рівнями депресії, тривоги і стресу. Ще 16 відсотків були фізично напружені, з підвищеним кров'яним тиском протягом доби і великим споживанням калорій в порівнянні з іншими здоровими вагітними жінками. Більшість з них (майже 67 відсотків) були здорові.

Дослідження показало, що у вагітних, які відчувають фізичний і психологічний стрес, рідше народжувалися хлопчики. В середньому на кожні 100 народжених дівчаток припадає близько 105 хлопчиків. Але в цьому дослідженні співвідношення статей в фізично і психологічно напружених групах було на користь дівчаток, причому співвідношення чоловіків і жінок становило відповідно 4:9 і 2:3.

Також вчені з'ясували інші наслідки емоційного і фізичного стресу під час вагітності. Фізично напружені матері з високим тиском і споживанням калорій були більш схильні до передчасних пологів, ніж інші пацієнтки. А психологічно напружені матері мали більше ускладнень при народженні дитини, ніж ті, які відчували фізичний стрес.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту