Стрес матері впливає на стать дитини

Photo by Joshua Glass on Unsplash
У вагітних, які багато нервують, рідше народжуються хлопчики.

Нове дослідження Рокфеллерівського університету показує, що сильний стрес, який відчувають майбутні матері, впливає на стать їхньої дитини, пише naked-science.

У своїй роботі дослідники вивчили 27 показників психосоціального, фізичного і повсякденного стресу, зібраних з анкет, щоденників і щоденних фізичних оцінок 187 здорових вагітних жінок у віці від 18 до 45 років.

Близько 17 відсотків жінок були психологічно напружені, з клінічно значущими високими рівнями депресії, тривоги і стресу. Ще 16 відсотків були фізично напружені, з підвищеним кров'яним тиском протягом доби і великим споживанням калорій в порівнянні з іншими здоровими вагітними жінками. Більшість з них (майже 67 відсотків) були здорові.

Дослідження показало, що у вагітних, які відчувають фізичний і психологічний стрес, рідше народжувалися хлопчики. В середньому на кожні 100 народжених дівчаток припадає близько 105 хлопчиків. Але в цьому дослідженні співвідношення статей в фізично і психологічно напружених групах було на користь дівчаток, причому співвідношення чоловіків і жінок становило відповідно 4:9 і 2:3.

Також вчені з'ясували інші наслідки емоційного і фізичного стресу під час вагітності. Фізично напружені матері з високим тиском і споживанням калорій були більш схильні до передчасних пологів, ніж інші пацієнтки. А психологічно напружені матері мали більше ускладнень при народженні дитини, ніж ті, які відчували фізичний стрес.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту