Фото: pixabay.com

Стукання по дереву допомагає людині відчувати себе впевненіше, - психологи

Те ж стосується інших забобонів.

Американські психологи стверджують, що вірити у прикмети корисно для психіки людей.

Але в тому випадку, якщо їх виконувати.

У статті наукового видання "Міжнародний журнал психології та поведінкових наук" навели декілька переваг виконання різних забобонів.

Перш за все, вони допомагають зняти тривожність. Людина стає більш впевненою у майбутньому, а також відчуває більше контролю над своїм життям.

"Забобон корениться у молодості нашого виду, коли предки не могли зрозуміти сили й примхи природного світу. Виживанню наших предків погрожували хижаки або природні катаклізми", - цитує видання Медикфорум.

Також забобони допомагають підвищити продуктивність. Американські вчені довели, що рівень ефективності гравців у гольф, учасників змагань на спритність і фахівців з анаграм збільшувався при використанні символів удачі перед завданнями. Найчастіше люди схрещували пальці "на щастя" або вимовляли відповідні слова під ніс перед тим, як щось виконати.

Забобони прості у виконанні, але "економлять" багато нервових клітин.
Наприклад, стукіт по дереву у фізичному плані для людини нічого не вартує. Але тривога, яка може з'явитися в разі, якщо людина забула виконати цю дію, здатна разюче нашкодити нервовій системі й спровокувати невпевненість у собі.

"Відмова від числа 13 може привести до відносно невеликих витрат з потенційно великою вигодою, що може пояснити, чому у світі взагалі зберігається це марновірство", - пишуть автори дослідження.

Так що не пускати родичів з порожнім відром на вулицю або відмовлятися переходити дорогу, де нещодавно пробіг чорний кіт - корисно. Така собі профілактика здорового психічного стану ?.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту