Ступінь Мікі-Мауса: студентка подала до суду на університет за погане навчання та виграла

Фільчина грамота принесла випускниці британського вишу 61 тисячу фунтів стерлінгів

Усі знають, що в США, Великій Британії та багатьох європейських країнах існують три наукові ступені:

  • бакалавр (B.S., англ. Bachelor of Science)
  • магістр (M.S., англ. Master of Science)
  • доктор філософії (Ph.D. англ. Doctor of Philosophy)

Але віднедавна дедалі частіше в місцевій пресі розповідають про ще один рівень "вченості" - це "ступінь Мікі-Мауса" (див. нижче довідку "Йоду"). Виявляється, саме цей ступінь не лише забезпечує по закінченні вишу високими прибутками, а й допомагає повернути гроші, внесені за навчання.

Як це робиться, продемонструвала випускниця університету Anglia Ruskin University Пак Вонг. Вона подала до суду на Альма-матер, звинувативши її в ошукуванні - мовляв, там так спотворили курс її навчання, що зрештою вона здобула неякісну освіту, - повідомляє Mirror.

Пак Вонг закінчила університет ще в 2013 році за спеціальністю "міжнародна бізнес-стратегія". У рекламному проспекті закладу йшлося, що це "відомий центр передового досвіду", що пропонує високу якість навчання. Але, почавши працювати, пані Вонг, яка нині живе в Гонконгу, переконалася, що реклама, м'яко кажучи, не відповідає дійсності.

- По суті, замість нормальних вчених ступенів - бакалавра та магістра - я отримала "ступінь Мікі-Мауса", - заявила прискіплива випускниця, яка зрозуміла під час роботи, що її нічого до пуття не навчили за фахом. І на її роботі це підтвердили документально.

Ясна річ, спочатку університет оспорював позов і навіть двічі подавав апеляції, але зрештою погодився заплатити їй 15 000 фунтів плюс 46 тисяч на сплату за юридичні послуги.

- Я сподіваюся, що розгляд цього випадку створить прецедент, щоб студенти могли отримати співвідношення ціни та якості освіти. А якщо цього не буде, то їхні витрати компенсують, - заявила задоволена рішенням суду Пак Вонг.

Багато ж українських студентів можуть спробувати використовувати цей прецедент по-своєму. Схема в три етапи:

  1. 1Купуємо диплом.
  2. 2Подаємо до суду за те, що погано навчили.
  3. 3Повертаємо через суд гроші за диплом.

Таким чином ви залишаєтеся і при грошах, і з "кірочкою"! 😊

Довідка "Йоду"

Вчений "ступінь Мікі-Мауса" (з англ. - Mickey Mouse degrees) - термін, поширений у Великій Британії (менше - в США), що означає низькопробну освіту або кваліфікацію.

Почали вживати завдяки міністру освіти Британії Маргарет Ходж, яка під час дискусії про розширення вищої освіти визначила "ступінь Мікі-Мауса" як "те, де зміст, можливо, не настільки сильно насичений, як очікується і, отже, сам ступінь не має великої ваги на ринку праці", а також вказала, що "просте розмноження курсів Мікі-Мауса не може бути прийнятним".

Костянтин Огурєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту