Створена операційна система на випадок апокаліпсису, вона запуститься навіть на калькуляторі

Photo by Taskin Ashiq on Unsplash
Ну все, тепер ми спокійні - майбутнє не таке вже й безнадійне 😆

Нарешті створена операціонка, якій не страшний навіть апокаліпсис. Навіть після "кінця світу" вона не дозволить людству загинути без гаджетів - запуститься хоч з калькулятора (якщо вони, звісно, вціліють під час розрухи😁).

Як пише Cnews, розробник програмного забезпечення Вірджил Дупрас (Virgil Dupras) назвав свою операційну систему Collapse OS. Дупрас кличе можливе майбутнє людства "колапсом" і стверджує, що його ОС зможе працювати на комп'ютерах, які люди будуть збирати з компонентів, знайдених на звалищах.

На сайті collapseos.org пояснюють, навіщо така ОС взагалі потрібна. На думку розробника, у недалекому майбутному, приблизно до 2030 року, світові ланцюжки поставок себе вичерпають і перестануть бути ефективними, а то і зовсім розірвуться. Це призведе спершу до різкого скорочення, а згодом і повної зупинки виробництва мікроелектроніки. Тож у підсумку людям доведеться шукати компоненти для нових ПК в буквальному сенсі на смітнику.

Системні вимоги ОС поки не опубліковані. Розробник також не уточнив, на якому ядрі базується Collapse OS.

Вірджил Дупрас підкреслив, що головною проблемою постапокаліптичних користувачів його ОС може стати пошук мікроконтролерів. Так, їх можна роздобути на материнських платах комп'ютерів і інших пристроїв, але перепрограмувати їх під нові потреби вже не вийде.

"Через кілька десятиліть комп'ютери прийдуть у такий стан, що вже не підлягатимуть ремонту. Люди більше не зможуть програмувати мікроконтролери".

Очікується, що система буде мати всі базові функції (від редагування текстових файлів до відтворення себе), а запуститься навіть з ігрових приставок.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту