День рейнджера: від крутого Уокера до захисників природи

31 липня - Міжнародний день рейнджера. Хто вони такі, як з'явилися і чим займаються.

Чак Норріс и меми

Найчастіше слово "рейнджер" у більшості асоціюється з роллю Чака Норріса в культовому телесеріалі "Крутий Уокер: правосуддя по-техаськи" (оригінальна назва "Уокер, Техаський рейнджер"). У ньому Чак у ролі Корделла Уокера, рейнджера, упродовж 270 серій 9 сезонів лупцює направо й наліво нехороших хлопців руками та ногами (фірмовий удар - з розвороту), майже не використовуючи зброї. А іноді зупиняє їх просто за допомогою суворого погляду!

Пафос ситуацій з фільму знайшов відгук у численних мемах про Чака Норріса.

Сльози Чака Норріса лікують рак. Але він такий крутий, що ніколи не плаче. Взагалі.

Чак Норріс - єдина людина в світі, яка обіграла стіну в теніс.

Чак Норріс ніколи не спить. Він вичікує.

Одного разу Чак Норріс з'їв торт перш, ніж його друзі встигли сказати йому, що всередині сидить стриптизерка.

Чак Норріс не вміє читати. Він просто суворо дивиться на книгу, доки не отримує всю необхідну інформацію.

Чак Норріс дорахував до нескінченності. Двічі.

Чак спочатку образився (не те, щоб його зачепило, він просто хотів нагрітися грішми на використанні авторами свого імені та подумував подати позов до суду), але після передумав. І навіть озвучив один з мемів особисто у фільмі "Нестримні-2".

Насправді "Крутий" Уокер

Не всі знають, що у героя телесеріалу був реальний прототип. Його звали Семюель Уокер, він був капітаном техаських рейнджерів за часів американо-мексиканської війни середини ХIХ століття. Ще він є одним із співавторів першого в історії шестизарядного револьвера "Кольт Уокер", названого на його честь.

Вигляд він мав не такий крутий, як старина Чак, але зовнішність буває оманливою.

Хто такі рейнджери?

Саме слово "рейнджер" має кілька значень: "мандрівник", "лісничий", "єгер". Вперше його використовували ще в Британії ХVII століття, називаючи так патрулі кінних солдатів.

А найбільшу популярність слово отримало саме завдяки рейнджерам Техасу - тоді ще не штату, а Республіки Техас, що ще не увійшла до складу США. Це були групи людей, що самостійно організувались і, за відсутності сил правопорядку (Дикий Захід, так), взяли в руки зброю, щоби протистояти бандитам. Спочатку робили це добровільно ("народні дружинники"), доки на них не звернула увагу держава, яка взяла рейнджерів під свою опіку та на зарплатню.

Особливість цього підрозділу поліції в тому, що рейнджери мали право обирати собі начальника голосуванням. Крім того, у них немає форменого одягу, але, як данина традиції, рейджери воліють одягатися в стилі "вестерн", хоч і не зобов'язані. Є тільки значок "Самотня зірка", який (теж традиція) досі виготовляється з мексиканської монети номіналом у 5 песо.

Існують рейнджери і нині. У Техасі вони відносяться до Департаменту громадської безпеки (це не поліція!) і їхня кількість - близько 200. Можна сказати, що це - спецпідрозділ, що займається охороною порядку, пошуком і затриманням злочинців тощо.

Еко-спецназ

У сучасному світі слово рейнджер знайшло трохи інший зміст: тепер так називають єгерів і лісничих - паркових рейнджерів. Ось, хто справді герої нашого часу, що виконують благородну місію. Вони охороняють природу в заповідниках, борються з лісовими пожежами. Іноді з ризиком для життя, вступаючи в перестрілки з браконьєрами. Підрозділи паркових рейнджерів є в багатьох країнах Африки, а в ПАР - це окремий департамент Збройних сил. Тільки замість коня в сучасних рейнджерів найчастіше - джип.

Носорогових рейнджери в ПАР - озброєні і небезпечні. Для браконьєрів.

Футбол-хокей

Назва "Рейнджерс" вельми популярна в світі спорту. Так називається один з найвідоміших клубів Великобританії, шотландський "Глазго Рейнджерс", головним тренером якого зараз є культовий англійський футболіст Стівен Джеррард. До речі, ми звикли називати неправильно: він - просто "Рейнджерс", без приставки "Глазго".

Цікаво, що названий футбольний клуб у 1873 році був на честь місцевої команди з регбі, яка, на відміну від футболістів, зникла, не залишивши навіть сліду в історії.

Українці Олексій Михайличенко (ліворуч) і Олег Кузнєцов (праворуч) грали за "Рейнджерс" в 1990-х.

Також дуже цікава історія пов'язана з назвою ще однієї культової спортивної команди. Мова про одного з найстаріших клубів Національної хокейної ліги (НХЛ) "Нью-Йорк Рейнджерс". Спочатку вона називалася "Нью-Йорк Амеріканз". Але це називання не прижилося через пресу. Справа в тому, що власником команди та знаменитого стадіону "Медісон Сквер Гарден", на якому вона грала, був Текс Рікард. Справжнє ім'я одного з перших в історії професійних промоутерів боксу (і спорту взагалі) було Джордж Льюїс Рікард, але всі називали його "Текс" ("Техасець"). І в газетах хокеїстів стали називати не "Американцями", а на прізвисько, яке придумали репортери - "Рейнджерами Тексу" (Tex's Rangers) - англійською звучить однаково з "Техаськими Рейнджерами" (Texas Rangers). Прізвисько вийшло настільки влучним, що згодом сама команда вирішила змінити ім'я з "Амеріканз" на "Рейнджерс".

Українець Руслан Федотенко виступав за "Нью-Йорк Рейнджерс"
Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту