Тарас Тополя: Українські миротворці в Конго отримають вакцини найближчим часом

У бліц-інтерв'ю "Йоду" музикант і волонтер розповів про те, як намагаються вирішити скандал з нашим миротворчим контингентом в Африці.

Нагадаємо передісторію скандалу. У липні Тарас Тополя, не лише лідер гурту "Антитіла", а й молодіжний посол ЮНІСЕФ, отримав листа. Там йшлося, що наших миротворців, у розпал епідемії холери, відправили в Конго без потрібних вакцин (проти холери, менінгіту, черевного тифу). Тополя здійняв скандал, його сім'ї посипалися погрози. Ми з'ясували: чи вдалося вирішити ситуацію?

- Чи вдалося зрушити справу з мертвої точки?

- За останній тиждень було проведено дві великі наради. Перша - в Адміністрації президента (Офіс президента. - Авт.). І друга - в Мінобороні. В останній взяли участь більше двадцятьох експертів. За підсумками двох нарад дійшли таких висновків:

1. Наші миротворці мали отримати вакцини від холери, менінгіту та черевного тифу. Це не питання дискусії: обов'язкові ці щеплення чи тільки "рекомендовані".

2. Наші миротворці найближчі два тижні будуть вакциновані в Конго.

3. Чи будуть ініційовані зміни в законодавчому полі України, щоб такі ситуації не повторювалися? За це поручилися кілька нових депутатів, які були на нарадах.

4. Адміністрацією президента (Офіс президента. - Авт.) було ініційовано службове розслідування в Мінобороні на тему: чому хлопців відправили в Африку без вакцин.

- Поясніть, яким чином наш контингент у Конго отримає вакцини? Ви ж самі писали: військові зверталися в місцевий госпіталь ООН - там не знайшлося вакцин. Військові отримали відмову з формулюванням "ви мали бути вакциновані ДО відправки"...

- Вони отримають вакцини через Червоний хрест. Насправді, є механізми і вони працюють. Питання в тому, що спочатку вони не були задіяні.

- З приводу службового розслідування: навіщо його ініціювати, якщо воно і так триває?

- Це не точна інформація. Ситуація така: Муженко (ексглава Генштабу. - Авт.) ініціював це розслідування стосовно начальника медичного управління Міноборони. Але потім Муженка зняли і новий глава Генштабу це розслідування закрив. Тепер воно буде розпочато з нуля (повторно) - Адміністрація президента (Офіс президента. - Авт.) бере цю справу на свій контроль. У цілому, є відчуття, що ми вирішимо цю ситуацію.

- Вашій родині досі надходять погрози?

- Ні. Плюс ми звернулися в Нацполіцію, і ось уже як тиждень до моїх дітей приставлено ​​держохорону. Поки що ніби все спокійно.

 

Євгенія Супричова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту