Татуювальник радянських мозаїк: "Цей вид мистецтва знищується - про нього забувають"

Як малюнок на тілі здатний допомогти зберегти історію української культури.

Татуювання давно перестало бути примхою підлітка і є повноцінним видом сучасного мистецтва. Для талановитих майстрів тіло людини перетворилося на полотно, на якому вони малюють складні пейзажі, портрети й абстрактні образи.

Київський татуювальник Микола вирішив піти ще далі - і почав набивати на шкірі радянські мозаїки. Навіщо він це робить, і як подібне татуювання може допомогти врятувати мистецтво 60-х - в інтерв'ю "Йоду".

Українські радянські мозаїки

- Звідки взялася ідея набивати тату радянських мозаїк?

- Ідея давно формувалася. До цієї акції ми з київськими хлопцями давно їх били. Але безпосередньо після того, як до мене на сеанс потрапив Женя Нікіфоров, автор проєкту (Decommunized Ukrainian soviet mosaics - Авт.), який збирає українські радянські мозаїки, це оформилося вже в ідею проведення спільної акції. Обговорили - і ось зараз запустили.  

- Розкажіть про деталі акції. Ви домовляєтеся набивати певну мозаїку, порадившись із Женею?

- Поки ми підготували декілька мозаїк, адаптували їх під ескізи для тату, бо, на жаль, не всі мозаїки для цього придатні. Але у Жені є величезна база мозаїк, і ми не проти, коли люди вибирають інші малюнки, пропонують свої варіанти. Ми все обговорюємо і готові до пропозицій.

- Де людина може побачити приклади цих мозаїк?

- Вона може їх побачити на вулицях своїх міст. Їх можна знайти практично в будь-якому населеному пункті. Але крім цього - існує Інстаграм-сторінка та Фейсбук Жені, де він викладає свої фотографії.

- Ви сказали, що у вас кілька робіт. Чи планується додавати ескізи? Як розумієте, що малюнок підходить під тату?

- В основному, я сам вибираю, переглядаю фотографії в соцмережах Жені й дивлюся, які найкраще підходять під татуювання. Ну і які мені подобаються ?. Але, знову ж таки: якщо людині сподобалася конкретна мозаїка, яку я не викладав - вона завжди може написати й запропонувати свої варіанти.

Українські радянські мозаїки – це унікальний проект

- Ви говорили, що частина грошей витрачається на проєкт. Я так розумію, що це вкладення в те, щоби фотограф далі продовжував шукати ці мозаїки?

- Так, бо це дуже велика й витратна робота. Це і поїздки, і роботи з архівами, пошуки цих мозаїк та інформації про них. Мені просто хотілося підтримати цей проєкт.

- У чому унікальність саме радянського мистецтва мозаїк?

- Це цікава тема, на яку, на жаль, звертають дуже мало уваги. Це був досить унікальний вид мистецтва, дуже копіткий. Він зараз або взагалі мало відомий, або через те, що мозаїки знищуються - вони забуваються. Цікаво знаходити нові мозаїки, але й зберігати їх як у фотографіях, так і в татуюваннях.

- Чи є в світі тату такий стиль, як він називається? Або це авторський продукт?

- Є майстри по всьому світу, які набивають саме мозаїки. Але їх дуже мало. Якщо говорити конкретно про українських радянських - це, я думаю, буде унікальний проект.

- Тепер про ціну. Я бачила, що сама книжка з колекціями цих мозаїк коштує близько 1200 гривень. Скільки коштує одна тату-робота? Від чого залежить ціна?

- Ціна, як зазвичай, залежить від масштабу, від складності. Але через те, що це акція, то було прийнято рішення робити татуювання з якоїсь знижкою, щоб якось людей зацікавити і підштовхнути робити ці роботи. Частина грошей буде передана проекту для його розвитку і підтримки.

- Назвіть приблизний діапазон. На що розраховувати людині?

- Приблизний діапазон - 2-3 тисячі гривень.

Матерiали по темi
"Бабусине" тату рве шаблони класичного татуювання. Зробили б собі таке?

Тонкощі тату-роботи

- Яким стилям ви як майстер віддаєте перевагу, і чим конкретно цей стиль відрізняється для вас від інших? Він має бути складнішим або, навпаки, легшим?

- Я віддаю перевагу чорно-білій графіці - це лайнворк, дотворк. Але давно почав робити татуювання у вигляді вітражів - теж досить оригінальна тема. І як якесь логічне продовження вітражів для мене стали мозаїки. Я давно зацікавився цією темою, робив і раніше татуювання у вигляді мозаїк. Певного часу наткнувся на фотографії Жені, і відтоді подумав, що це цікава тема. Вона оригінальна й дуже близька нам, бо всі вони є в Україні.

У результаті так і вилилося в спільну акцію.

- Є особливості нанесення? Може, якісь деталі складніше прописувати, ніж інші?

- Проблема мозаїк у тому, що вони, як правило, складаються з безлічі дрібних деталей. У татуюванні не завжди можливо їх усі перенести на шкіру. Доводиться якось ці роботи адаптувати саме під наші потреби - під ескізи для татуювань.

- Скільки часу треба на татуювання середнього розміру - 7-10 см?

- Це все ситуативно, але в середньому 3 години.

- Скільки до вас вже людей звернулося? Адже акція почалася недавно - 8 липня.

- Я не рахував, звісно, але чимало. Причому це люди з усієї України і навіть із-за кордону.

- А яка вікова категорія? Усе-таки це радянське мистецтво, мода на це серед молоді. 

- Насправді, в основному звертається молодь. Плюс-мінус 25 років. Молодь зацікавлена ​​в цьому виді мистецтва.

- А чим ви можете це пояснити? Тим, що вони хочуть підтримати акцію, або це лише популярна тема - повернення до 70-х - 80-х?

- Важко сказати. Я не впевнений, що це просто хайп заради хайпа. Мені здається, ці люди справді зацікавлені, їм цікава ця тема.

- Який сенс може нести радянська мозаїка на тілі людини?

- Кожна людина сама вкладає сенс у своє татуювання. У неї може бути своя мотивація, свій сенс. Це питання до кожної конкретної людини - власниці татуювання.

Тату радянських мозаїк – мистецтво не для всіх

- Більшість цих татуювань кольорові. У деяких людей зараз є стереотип, що якщо вона кольорова - може швидко втратити яскравість. 

- У наш час є дуже якісні вихідні для тату, в тому числі пігменти, які довговічні. Тому всі ці мозаїки, як і інші татуювання, будуть триматися довго, будуть яскравими та жодних проблем з ними бути не повинно.

- Які стилі ви б зараз виділили за популярністю? Які тату просять найчастіше, і чи складе стиль радянської мозаїки їм конкуренцію?

- Це дуже вузька стилістика. Не впевнений, що вона може стати топовою в широкому масштабі. Але і не впевнений, що це потрібно. Це занадто специфічний стиль.

- Скоро мода на СРСР може минути. І що далі людині робити з таким татуюванням? 

- У будь-якому разі, це буде пам'ять. Я сподіваюся, що люди все-таки набивають татуювання не виходячи з модних тенденцій, а через те, що це їхній особистий усвідомлений вибір. У такому разі тату завжди буде тільки радувати людини.

⚡⚡⚡

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Матерiали по темi
Американці винайшли "татуювання", яке моніторить стан серця (фото)
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Alexandra Pikuza
16 лип 2019 р., 11:27
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту