Термінологія та жаргон відлякують від науки - вчені

Фото: Unsplash by ThisisEngineering RAEng
Нове дослідження американських вчених підтвердило цей факт.

Науковці університету штату Огайо провели нове дослідження. Його висновком стало те, що зацікавленість до наукових праць та статей знижується, якщо там багато спеціальних термінів та професійного жаргону, пише Science Daily.

У дослідженні взяли участь 650 людей, завданням яких було прочитати наукові статті про безпілотні автомобілі, хірургічні роботи та 3D-принтери. Тільки от частина з них читала статті з професійними термінами. А інша половина піддослідних читала матеріали без них.

Врешті решт, добровольці, які читали легкий та зрозумілий текст були більш зацікавлені. Також вони потім були достатньо впевненими у темах прочитаних статей та хотіли про це поговорити.  Інтерес до матеріалу дуже швидко зник у тих, хто читав його з жаргоном та складною термінологією. Більше того, потім вони вважали себе гіршими у науці та менш проінформованими для подальшого обговорення тем.

За словами авторки дослідження Гілларі Шульман, наукові терміни та жаргон відлякує читачів: вони відчувають, що ці статті не для них. Це ж стосується не лише наукових тем, а й політичних, підкреслила вона.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту