Тест дня. Що ти знаєш про історію Другої світової війни

Перевір себе: наскільки ти знайомий із загальными та маловідомими фактами про найкривавіше в історії людства протистояння країн і народів.

Історію, як відомо, "пишуть переможці". Саме тому багато подій Другої світової війни мають різні трактування. І навіть день святкування перемоги над нацизмом не один. У Європі це - 8 травня, в СРСР, а тепер в Україні - 9 травня.

І не вірте байці про різні часові пояси (мовляв, у Берліні було ще 8-е травня, а в Москві вже 9-е), причина в іншому: Акт про капітуляцію підписувався двічі. Уперше взагалі 7 травня у французькому Реймсі, але оголошено про те було 8-го числа. Ось вам відео святкування дня перемоги на Трафальгарській площі в Лондоні - сотні тисяч людей радіють вікторії (V) при сонячному світлі 8 травня.

Вдруге (на вимогу Сталіна, якому щось не сподобалося в тексті) акт був підписаний саме в ніч з 8 на 9 травня в Берліні, о 23:43 за місцевим часом та о 00:43 по Москві вже 9 травня. Союзні сили визнають офіційними обидва акти (другий ніяк не відміняв перший), в той час, як у радянській версії перший договір назвали "попереднім протоколом про капітуляцію".

І це далеко не єдине вільне трактування історичних фактів. Також є суперечки і щодо дати першого дня, який дав початок Другій світовій війні. Та й узагалі, одні й ті ж події в англомовних і радянських підручниках викладаються, час від часу, прямо протилежно. Але деякі факти незаперечні й загальновизнані. "Йод" зібрав кілька - і пропонує вам перевірити свої знання (якщо тест не відобразився - оновіть сторінку та зачекайте 10-15 секунд, або натисніть тут).

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту